Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Весна. Пора надій, пора спокус

Ще не чути на дворі й перших подихів весни, а мисливська душа захвилювалася. Що принесуть нам перелітні птахи, прямуючи весною в рідні краї? H5N1 – невгамовний вірус пташиного грипу фіксується все в більшій кількості країн. Дедалі більшою стає його загроза для людей (на середину лютого, за офіційними даними, від нього загинули в різних країнах вже 80 чоловік). Науковці б‘ють на сполох, адже саме весна може принести нам найнепередбачуваніші варіанти розвитку подій, пов‘язаних із перелітними птахами. І тут, мабуть, буде вже не до полювання...

Тим не менше, в редакції „Полювання та риболовлі” все частіше лунають телефоні дзвінки від мисливців. Людей найбільше цікавить чи буде відкрите весняне полювання на пернатих в Україні, а якщо ні, то яким чином можна поїхати пополювати до наших сусідів, які не забороняли весняний сезон.

Щодо весняного полювання на пернатих в Україні (повторимося в черговий раз), то його у нас закрили раз і на завжди (як не прикро це усвідомлювати) поправкою до Закону „Про мисливське господарство та полювання”, яку було проведено через Верховну Раду України. Пересічні мисливці щиро дивуються як це могло статися, адже у законодавчому органі сидить маса мисливців. Чому ні один із них не виступив проти цієї безглуздої по суті та шкідливої за наслідками (і для економіки держави також) затії, для багатьох залишається загадкою.

Що стосується полювання громадян України за кордоном, зокрема в Росії та Білорусі, про яке у нас частіше всього запитують, то це можливо. Для цього потрібно зв‘язатися із аутфітером (туристичною фірмою), який займається організацією полювань, в місці або країні, яка цікавить мисливця, а також отримати в дозвільній системі за місцем проживання дозвіл на право вивозу мисливської зброї. Закордонні місцеві мисливські осередки також можуть супроводжувати та приймати іноземних мисливців, але тільки у випадку, якщо вони мають на це відповідний дозвіл.

Про порядок спрощеного перетину кордону українських мисливців зі зброєю, який, начебто практикується (за словами наших читачів) у певних областях, які граничать з іншими державами, ні нашій редакції, ні керівництву мисливських організацій цих областей, нічого невідомо.

С. СинчукУкраинская Баннерная Сеть