Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Молодому мисливцю.

Полювання на качку з чучелами і манком надзвичайно цікаве й добутливе. Я хочу поділитися своїм досвідом полювання, який, гадаю, стане у нагоді мисливцям-початківцям.

Якщо хтось думаєте, що це так просто - висадив чучела на воду, подув у манок і качки тут як тут, то він глибоко помиляється. Починати полювати з чучелами найкраще у вересні і продовжувати до самої зими. У вересні качки обережні і вже не літають, як у перші дні полювання, по всьому болоту. Та й мисливців із кожним днем в угіддях все менше і менше, так що на хороший літ надії мало. Потрібно самому шукати місця, облюбовані качками.

Качки за своєю активністю діляться на вранішніх, денних і вечірніх. Полювати з чучелами краще в тих місцях, де качка вранішня і денна. Для пошуку найоптимальніших місць полювання потрібно в переддень полювання в обідню пору сісти в човна і потихеньку, не стукаючи об борти човна веслами, відправитися на пошук качок. Пливти потрібно проти вітру, піджимаючи човна ближче до заростів, пильно вдивлятись і уважно слухати, адже качки, жируючи, видають себе ляпанням крил, шумом, кахканням. Зачувши такі звуки, зупиніться, визначте, де і як краще до них підкрастися непоміченим. Намагайтесь підібратися якомога ближче. Уважно роздивіться кількість качок, визначте, де вам буде краще стати на літ. Навіть якщо ви трохи сполохали качок, не переживайте, а тихо, не стукаючи веслами, відпливіть від того місця якомога швидше. Вони, не стріляні, повернуться. Якщо у вас вдосталь часу, то можна і наступного дня перевірити, чи дійсно там перебувають денні качки, а не випадковий перелітний табун.

По обіді пропливіть знайомим уже для вас маршрутом. Близько не потрібно підпливати, щоб зайвий раз не турбувати і качок, а почувши качиний гомін, повертайтесь на берег і ждіть ранку. Відправлятися на полювання потрібно рано. Прибувши на місце полювання, треба висадити чучела. Якщо погода тиха, то половину чучел висадіть на чисту воду, а інших - на ряску та іншу водну рослинність; якщо вітер сильний, то всі висадіть на ряску. Там їх не так крутитиме і менше перекидатиме. Висаджувати треба обережно, щоб не намочити верхню частину чучела, бо мокре буде блищати на сонці. Чучела висаджуйте збоку

від того куща, де ви будете стояти, за 15-20 м. Місце, на якому стоять підсадні качки, повинно добре проглядатися. У вітряну погоду ставайте з підвітряної сторони. Качки, заходячи на посадку, летітимуть прямісінько на вас. Човна потрібно добре заховати і закріпити, щоб не хитався. Навколишню рослинність краще не ламати, а обрізати ножем, качки - птахи уважні, так що якомога менше ламайте рослинність.

Дістаньте з чохла рушницю, зарядіть, поставте на запобіжник, візьміть манок, переведіть подих і декілька разів покахкайте в манок, уважно прислухайтеся - десь неподалік обізветься качка. Знову покахкайте і слухайте, слухайте, як просинається і оживає все навкруги. Ось над вашою головою просвистів крилами великий табун крижнів. Ні, це не ваші, це вечірні полетіли на велику воду. Зовсім поруч кахнула качка, їй шавканням відповів селезень. Серце ваше ледь не вискакує з грудей, руки потягнулися до рушниці - темнувато, мушки не видно, ще тільки рожевіє обрій. Сидіть, саме тепер, зараз все розпочнеться. І ось сіла поруч з чучелами одна, друга, третя. Виберіть ту, яка, на ваш погляд, зручніше сидить до вас, добре прицільтесь (необхідно цілитися під качку), і якщо постріл був влучним, ваш трофей залишиться на воді, решта качок піднімуться на крило і, можливо, ви встигнете ще раз зробити постріл. Якщо стався промах, не горюйте, ще все попереду, сонечко піднімається, літ пожвавішає, почнуть пролітати табунці.

Не стріляйте в табун - окрім підранків, нічого хорошого не вийде. Виберіть одну качку, або дві, які «зливаються» і стріляйте. Ви обов'язково вполюєте, якщо будете стримані. Не гарячкуйте - це полювання. Узявши п'ять качок, покладіть рушницю, зберіть чучела, відпливіть на сто метрів від місця полювання, адже ви не всіх полякали і, можливо, на цьому самому плесі ви ще не раз пополюєте. Думайте і про завтра, і про те, що полювання - це перш за все любов до природи, це примноження її багатства, це школа мужніх і сміливих, а не заготівля м'яса.

Якщо комусь із молодих написане мною знадобиться, я буду дуже радий.

З повагою, відповідальний за Державний гідрозаповідник Великоселецьке

Володимир БУРИЙ.Украинская Баннерная Сеть