Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Закон про ПЗФ. Перші наслідки

Незабаром відкриття сезону полювання на пернату дичину – довгоочікуване свято всіх мисливців. На жаль на нашу вулицю воно завітає дещо пізніше і не буде те свято таким урочистим. А винні в цьому ті, що «назаконотворили».

Отже, декілька слів про нашу громаду, якій зіпсовано свято. Кам‘янець-Подільська районна організація УТМР одна з найчисельніших. На 1 січня 2010 р. її чисельність становила 1007 мисливців і рибалок. Полювання проводиться на 90 % в польових угіддях. Майже всі державні ліси (близько 10 тис. га.) входять до об‘єктів ПЗФ – в основному ландшафтні та ботанічні заказники. Широкими водними плесами природа нас також не нагородила. Рельєф гористий і площа найбільшого в районі ставка сягає 18 га. Єдиною відрадою для любителів полювання на водоплавну є р. Дністер, що на протязі 70 кілометрів омиває землі району з південної сторони. В цілому умови для добування великої кількості дичини, м‘яко кажучи, нижче середніх. Але, не зважаючи на це, чисельність мисливців досить висока. Це ще раз підтверджує факт – не кількість добутих качок та зайців важлива для справжніх мисливців. Головне для них – це спілкування з природою, спілкування з товаришами, відчуття тільки нам зрозумілої радості від роботи твого собаки.

Так ми й жили та полювали десятки років. Полювали, підгодовували звірів взимку, відстрілювали хижаків, проводили пероральне щеплення лисиць. Аж поки не з‘явились «зелені законотворці» в особах борейків, голубів і зайців і не підложили нам «свиню». Справа в тому, що вже більше 10 років тому був створений національний природний парк «Подільські Товтри». Загальна його площа 261 тис.га. Його територія включає в себе весь Кам‘янець-Подільський,Чемеровецький та значну частину Городоцького районів. Вилучених земель у парку всього 4 тисяч гектарів у південно-східній частині Кам‘янець-Подільського району. На цій території розташована заповідна зона парку та зона регульованої рекреації. Решта території (чверть міліонна гектарів) відноситься до господарської зони.

В зоні рекреації полювання було заборонено з моменту створення парку згідно з попередньою редакцією Закону про ПЗФ. Мисливці дотримувались вимог Закону, єгерська служба УТМР спільно з працівниками національного парку систематично проводили рейді по боротьбі з браконьєрством, підгодовували тварин. В господарській же зоні велось звичайне мисливське господарство. Але в результаті внесених правок до Закону України про ПЗФ в господарських зонах, де дозволено традиційне землекористування, лісокористування, водокористування та всі інші види господарської діяльності, мисливство чомусь забороняється. Отак одним розчерком пера було позбавлено гарантованих Конституцією прав два районних громадських об‘єднання. І це тільки по нашій Хмельницькій області.

Закон Борейка і Голуба протягнули в передвиборній метушні без проходження експертизи в спеціально уповноваженому центральному органі влади з питань лісового та мисливського господарства – Держлісгоспі. Із мисливствознавцями ВР УТМР також ніхто і не думав консультуватись. А народні обранці, кожний восьмий з яких мисливець і багато хто має свої мисливські господарства в зонах НПП про що думали, коли тиснули кнопки за прийняття таких змін?

Ну, що ж, давайте зараз подивимось на перші плоди «Большого прорива в заповедном деле Украины», яким вважає пан Борейко своє творіння. На момент написання статті членські внески заплатили у нас лише 130 чоловік (в минулі роки на цей період було 600-700). На ці кошти ми ледве встигаємо «латати дірки» по податках, сплаті в пенсійний та інші фонди. Єгері зарплати не отримують. Спасибі їм, «тонучого корабля» жоден не покидає і працюють на голому ентузіазмі з вірою в перемогу здорового глузду. Але де взяти кошти на закупку зерновідходів, на пальне для рейдів по боротьбі з браконьєрством? Держава не дасть. Може Київський культурно-екологічний центр підсобить?

Сьогодні в районі бешкетують 3-4 виводки вовків. Зростає кількість випадків захворювання на сказ лисиць та домашніх тварин. Яким чином буде вестись відстріл небезпечних для життя мешканців району хижаків? За нашими прогнозами осінню значно пожвавиться браконьєрство, тому що навіть багато хто з тих мисливців, що ще сьогодні чітко дотримуються правил полювання через образу на несправедливий закон перейдуть в розряд браконьєрів. Знову ж таки питання – хто поставить цьому заслін? Мисливствознавець держлісгоспу один на 255 тис. га. угідь? Так він один навіть законно оформити протокол не зможе. В міліції своїх проблем вистачає. Може Київський еколого-культурний центр разом з Держслужбою заповідної справи України сформують дружину і направлять в наш Кам‘янець-Подільський район патрулювати угіддя?

Ось така ситуація з полюванням склалась в мисливських організаціях Хмельницької області. Чи є вихід? Мабуть є, принаймі ми його вперто шукаємо. Від імені мисливської громади і наукової спільноти міста направили відповідні листи: до Президента, Прем‘єра, голови ВР, Мінприроди, Комітету лісового та мисливського господарства, окремим високопосадовцям з проханням розробити та внести зміни до відповідних статей закону про ПЗФ, які б передбачали можливість вести полювання в господарських зонах НПП та в ботанічних і ландшафтних заказниках. Нам не надійшло жодної відмови. Ми отримали листи від першого заступника Глави Адміністрації Президента України І. Акімової, заступника голови Держкомлісгоспу В.Червоного, заступника міністра Міністерства навколишнього природного середовища А.Гриценка та інших. Всі вони підтримують наші пропозиції і роблять конкретні кроки в цьому напрямку. Зроблено подання до Верховної Ради України. Дуже сподіваємось, що народні депутати, добре відпочивши на канікулах, в перших числах вересня розглянуть і внесуть розумні доповнення до Закону України «Про природно-заповідний фонд України».

А всіх наших колег з інших областей України, що також постраждали від законотворців –мисливствоненависників закликаємо активніше боротися і відстоювати з нами право полювати, право на життя добровільних товариств мисливців.

В. КоробчукУкраинская Баннерная Сеть