Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Новинка. Бокфлінт Бенеллі 828U

На Шот-Шоу 2015 була представлена новинка від фірми «Бенеллі» – революційний концепт бокфлінта. Наскільки він буде вдалим покаже реакція споживачів. На момент представлення можна тільки обговорити саму ідею й рішення, використані для її втілення, що ми сьогодні й зробимо.

Навіщо «Бенеллі», фірмі, що спеціалізується на напівавтоматах, знадобився бокфлінт? А навіщо їй знадобився карабін Арго?.. Швидше за все, маркетологи фірми вважають можливим розширення пропозиції в цих нішах, розраховуючи на попит.

Чому для моделі були обрані новаторські рішення? Насамперед, з концептуальних міркувань. Бокфлінт зовні нагадує напівавтомат. При ситуації на ринку, коли половина споживачів віддає перевагу напівавтоматам, таке рішення виглядає обґрунтованим. Тим більше що черговому «класичному» бокфлінту було б важко проштовхатися поміж береттами й браунінгами.

Економічно таке новаторство обґрунтоване здешевленням виробництва. Використання замість сталевої колодки затворної личинки вже було перевірене в комбінованій зброї й штуцерах («Блазер»). У рушниці Бенеллі модифікований затвора Ягера – з входженням виступу під патронником нижнього ствола в П-подібний виріз личинки, з'єднаний із запиранням на два штифти у виїмки моноблока на рівні верхнього ствола (система Бос-Вудвард). Конструктивно, новий Бенеллі – чистий бокфлинт (без підствольних гаків), муфта-моноблок має бічні пази для шарнірів. Окрема сталева личинка приймає на себе силу віддачі й розгружає легкосплавну колодку. Розроблювач Бенеллі позиціонує таке рішення як довговічне і з опціоном постійного регульованого зусилля запирання-відпирання, що пояснюється зведенням курків поворотом ключа. Правда, вадою затвора зі знімною личинкою є її більша вразливість до забруднення (потрапляння сторонніх часточок).

Ударно-спусковий механізм зібраний на окремій основі, модуль легкознімний. Ще однією новинкою є «імпульсна» система ежекторів, при пострілі вони зводяться тиском. Таке рішення, як і зведення курків важелем відпирання, дозволяє відмовитися від механічного зв'язку – передачі зусиль, руху між колодкою й блоком стволів. Усе це дозволило розгрузити й спростити колодку, яка тепер є просто кожухом, що з'єднує модулі затвора й замка.

Муфта-моноблок виготовлена з патронниками, на які вдіті трубки стволів. Рушниця пропонується в калібрі 12/76 зі стволами завдовжки 26 і 28 дм (66 і 71 см). Чоки змінні. Планка стволів пластикова.

Припасування ложі до стрільця здійснюється за допомогою двох прокладок різної змінної товщини, що дозволяє обирати між 40 положеннями. Для пом'якшення віддачі служить фірмовий амортизатор «прогрессиве комфорт».

Дизайн рушниці досить сміливий. Ключ запирання розташований ассиметрично, зміщений ліворуч. Колодка довга, низька, заходить у шийку ложі. Забарвлення колодки – біла нікельована або чорна анодирувана. Гравірування, м'яко висловлюючись, сучасне…

Базова ціна Бенеллі 828U(rbino – місто, де знаходиться фірма), від $ 2500 – із чорною колодкою. Для порівняння, актуальна ринкова ціна в США на бокфлінт Beretta Silver Pigeon – від $ 2000, а на Browning Citori 725 Field – від $ 2100. Новинка позиціонується як рушниця, призначена для спортивної стрільби й полювання. При масі 6,6 фунтів (3 кг) її можна використовувати для ходового полювання на таку дичину, як куріпка або фазан (з використанням набоїв, споряджених сталевим шротом). Однак, низка незалежних експертів, наприклад, Randy Wakeman висловлюють сумнів щодо ефективності такої легкої рушниці. Так, напівавтомат Benelli Ethos (новинка сезону 2014 р.) масою 6,5 фунтів у калібрі 12/76 з таким самим компенсатором віддачі «прогрессиве комфорт», щоб відповідати рекламним заявам (про зниження віддачі на 42 %) при стрільбі набоєм зі снарядом 28 г і початковою швидкістю 380 м/с повинен був би мати вагу 7,5 фунтів (3,4 кг), а при стрільбі набоєм зі снарядом 32 г і початковою швидкістю 350 м/сек – близько 8 фунтів (3,6 кг). Адже закони фізики важко спростувати рекламними оголошеннями…

Які шанси бокфлінта Бенеллі на ринку США передбачити складно. Свого часу «Блазер» зробив спробу ввійти на ринок з інноваційним бокфлінтом F3. Його успіх був більш ніж скромним… На думку незалежних експертів, близько 40 % ціни рушниць італійських брендів, таких як «Беретта» або «Бенеллі» становить саме націнка на «бренд» (треба ж якось «відбивати» витрати на рекламу). При такій маркетинговій концепції очевидна дешевина виробництва нової моделі буде досить доречною…

В. АртеменкоУкраинская Баннерная Сеть