Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Усе про Бекас

Самозарядний напівавтомат Бекас з'явився на прилавках наших збройових магазинів у 2006-2007 роках. Вʼятсько-Полянський завод «Молот» не зміг задовольнитися одними переробками ручних кулеметів РПК на карабіни Вепр. Вони вирішили випускати популярні тоді «помповики».

Якщо хтось пам'ятає, то спочатку завод випустив помпові рушниці під назвою Бекас. Однак вони мали дуже поганий дизайн, який не зміг суперничати з Ремінгтонами, Вінчестерами й Мосбергами. І тоді помповий Бекас переоснастили як автоматичну зброю. Вийшов Бекас-Авто, або Комбо, до якого додавався в навантаження вкорочений ствол, а також пістолетна рукоятка. Пам'ятаю, коштував тоді Бекас 4500 гривень, а найперші Бекаси навіть дешевше – до 4000 грн.

Власники збройових магазинів, не розібравшись, що і як, почали масово брати цю зброю на реалізацію. Ще тоді я передбачив, що це все добром не закінчиться. І дуже скоро до нас принесли перший Бакас із поломкою відбивача гільзи. При його розбиранні мене здивувала складність конструкції рушниці. Та й постановка відбивача була досить складною й неприємною. Увесь час заважала пружинка відбивача, через що доводилося вставляти під пружинку свинцеву дробинку, а потім віссю проштовхувати дробинку назовні, щоб не зім'яти пружинку.

Незабаром практично всі Бекаси перестали піднімати набої на лінію досилання. Виявилося, що у важелі лотка подавача (фото 1) стоїть дуже слабка пружинка. До того ж вона надзвичайно коротка, а стискання сильне – виток до витка. Довелося при ремонтах Бекасів змінювати конструкцію подавача (фото 1А).

Однак на цьому біди не закінчилися. Одного разу на ремонт принесли Бекас, який взагалі не перезаряджався. При швидкому огляді явно було видно, що газова камера сповзла з пазів «ластівчиного хвоста». Причина була в тому, що газовий поршень при повертанні, до того ж при надто тугій поворотній пружині, завдає дуже сильних ударів, а відбійна пружина (фото 2) взагалі не амортизує (вона тільки шкодить, відсуваючи поршень від газових отворів і збільшуючи зазор, через що на слабких зарядах зброя може й не перезарядитися). До того ж у газовій камері прорізані незрозумілі отвори, які скидають тиск і заважають зброї перезарядитися на малих зарядах.

Ну, що ж, набити газову камеру на місце й поєднати газові отвори – не проблема. Але ж її потрібно ще й закріпити. Найприйнятніший варіант для цього – зафіксувати наскрізною шпилькою діаметром 3 мм. Однак таку операцію в домашніх умовах робити ризиковано, та й небезпечно. При зсуві свердла можна просвердлити ствол, зіпсувавши його. Та з необхідними інструментами й пристосуваннями свердління газової камери зайняло небагато часу й ця рушниця після мого ремонту справно служить уже 12 років.

Потім почали надходити на ремонт й інші моделі цього н/а. Так би тривало, напевно, довше, якби ці проблеми не стомили постачальників частими й масовими поверненнями зброї. А незабаром з'явилися нові моделі, які не тільки легші, але й прикладистіші, та й набагато простіші в конструкції.

Пропоную розглянути цю рушницю ближче. Впадає в око вкрай грубе її виготовлення. Прицільна планка з незрозумілим «трампліном», як у МЦ21-12. Але там усе зрозуміло, у МЦ рухається ствол, і цей трамплін зроблений саме для цього. Однак навіщо тут зроблена ця дурість, незрозуміло. Затворна коробка в нижній частині не звужується. Вона груба й пряма, наче відкована одним молотом. Приклад огидний, із квадратною шийкою, він псує весь вигляд зброї. Спускова скоба теж квадратна й незграбна.

Ударно-спусковий механізм, як у МЦ21-12, і він безвідмовний. Однак усе це псує механізм подачі набоїв. На фото 1 показана його модернізація. Після неї вже будь-який набій буде піднятий на лінію досилання.

А от з приводу газової камери, це окрема розмова. Я певен, що знайдуться люди, які будуть намагатися зафіксувати її електрозаклепкою. Однак запам'ятайте, добродії «натуралісти», ви не знаєте, з якою сталлю маєте справу. Ну, ствол зрозуміло, якщо вірити розмовам і байкам, то сталь 50А (слід зазначити, що ствол Бекаса має хороший бій). Але ж вона буває трьох видів. Першому виду після зварювання термообробка не потрібна (без обмежень). Другий вид — обмежено зварювана. Тобто зварювання можливе, але з подальшою термообробкою. І третій вид — складнозварювана, при підігріві до 200-300°С, а після зварювання – відпускання.

Багато хто, напевно, помітив, що в МР-153 хвостовик ствола прикручується на різьбленні, а не приварюється, як у МЦ21-12. І яку сталь поставили на газову камеру? Чи не буде різниці металу з місцевим загартуванням при зварюванні й подальшою поломкою зварювання? Ніхто нічого не знає… Тому я рекомендую застосовувати найпростіший і нешкідливий спосіб — шпилькування. Шпильку на 3 мм не зіб'є жоден поршень, скільки б ви не стріляли. На фото показано ствол і знята газова камера. Так, вона з заводу не зафіксована нічим. І навіть обмежувальний виступ профрезерований з протилежного боку. Це конструкційне недоопрацювання — брак. Ну, невже не можна було хоча б один бік припаяти латунним припоєм? Якби обмежувальний виступ стояв правильно, і в нього впиралася газова камера при ударах поршня, тоді інша справа. А так тільки шпилькування допоможе зафіксувати газову камеру на місці.

Інших серйозних несправностей у моїй практиці в Бекасах не траплялося. Правда, іноді бувають мимовільні відкручування трубчастого тризарядного магазина.

Необхідно відзначити, що короткий магазин у н/а теж неприйнятний. І не тільки через малу ємність. Чи помічали ви, що більша частина західних напівавтоматів має довгий трубчастий магазин? Відповідно, і газова камера зміщена до дулової частини (наскільки можливо). Для чого це зроблено? Для того, щоб усунути раннє й різке відпирання затвора. Адже що далі від казенної частини ствола, то більше спадає (вирівнюється) тиск у каналі ствола. Це також позитивно позначається на пострілі. А ємність магазина можна обмежити пластмасовими вставками, які при купівлі рушниці мисливці відразу забирають.

В. ВольфУкраинская Баннерная Сеть