Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Рибалкам на замітку

Мабуть рідко хто з мисливців і рибалок не переніс на собі в дитинстві захворювання, яке в народі (зокрема на Полтавщині) називають "курчата". Побродивши влітку по мілководдю з наявністю водної рослинності, раптом ввечері помічали, що ноги сверблять, а на них з'явились наче висипи – червонуваті пухирці. Через кілька днів ця халепа проходила, але, щоб пришвидшити видужання існував надійний метод - зросити ноги власною сечею. Мабуть цей метод передавався з покоління в покоління.

Біологію явища вдалося розкрити лише наприкінці 50-х років. Виявилося, що причиною ураження шкіри є церкарії – личинки черв'яка, який паратизує у венах кишківника водоплавних птахів - чайок, чапель, качок, лисок, куликів. Черви відкладають яйця, які мають пристосування для проникнення в кишечник, а звідти з калом потрапляють у воду. Для подальшого розвитку личинки, що вилупилися з яєць, проникають у тіло прісноводного молюска - ставковика. В тілі равлика личинка проходить ряд перетворень в результаті яких з однієї личинки виходить кілька сот нових, які покидають тіло равлика і потрапляють у воду. Ці личинки називаються церкеріями. Вони мають роздвоєний хвостик, за допомогою якого активно плавають у верхніх шарах води, які прогріваються сонцем. Церкарії дуже дрібні, ледь помітні простим оком. Ці церкарії і є збудниками захворювання найчастіше пастухів, рибалок.

В організм птахів церкарії потрапляють через шкіру лапок, яку вони руйнують спеціальними виділеннями. Проникнувши в кров, церкарії заносяться у вени кишечника, де виростають у дорослих червів-паразитів. В інших теплокровних тварин (і людини також) церкарії до дорослого стану не розвиваються, але мають здатність проникати крізь шкіру і викликати хворобливі явища. З током крові зони заносяться в легені, де утворюють крововиливи при інтенсивному зараженні, що викликає кашель і погіршене самопочуття.

Щоб уникнути цього неприємного явища слід уникати місць скупчення равликів-ставковиків. А бродити по мілководдю із заростями водяної рослинності потрібно в одежі церкарії через тканину не проникають.

В. СомУкраинская Баннерная Сеть