Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Відкритий лист голові федерації мисливського собаківництва України п. Голубченку А. К.

Шановний Анатолію Костянтиновичу!

В плані роботи федерації — Всеукраїнська виставка мисливського собаківництва. Дуже хотілося б отримати положення про цю виставку завчасно, щоб знати, яких собак готувати до неї, бо, пригадуємо, ми отримали таке положення всього за п'ять днів до початку минулої виставки.

А ще хотілося б, щоб те положення було без прикрих нововведень, і не мало нічого спільного з кінологією (як це трапилося на XVIII Всеукраїнській виставці).

Приміром: навіщо собаці мати УкрКОС? Досить мати номер (свідчення. А УкрКОС — це справа добровільна. Чому я так вважаю? Отримати номер УкрКОС — проблема. Ми надіслали до Києва родоводи для отримання цього номера ще в травні 2003 р. деякі, хвала Богу, вже з номером, а інші канули в Лету. Ні свідоцтв, ні відповіді. Ми розуміємо, що одному головному кінологу це, мабуть, не під силу. А де вихід? Треба більше рингів. Адже один експерт не може виконати такий обсяг роботи, коли за день в нього пройдуть понад 60 собак (у 2001 році— 140 лайок).

В Україні досить своїх хороших експертів. Запрошення іноземців недоцільне, дороге (літак, готель) і невиправдане, бо ці «гості» часто-густо менш досвідчені від наших експертів. Українські експертів. А. Стоячко, І. Горбенко, Ю. Беляев, В. Голубченко, Н. Кліменко, Войталюк, В. Дрокін, К. Топачевський, А. Ногас, П. Васильєв, П. Черепанов, М. Соловей, Г. Бойко, О. Тесля, В. Осіпов, 3. Дмітрієва і багато інших характеризуються високим професіоналізмом.

Чому в каталогах минулих всеукраїнських виставок не вказувалося, хто саме з експертів і на яких рингах працює?

При визначенні командної першості слід враховувати лише дані бонітировки (без ніяких додаткових балів) — бал за породність, за потомство, за робочі якості і за походження.

Не можна брати до уваги тільки ті дипломи, які отримані собакою у Києві. Це справедливо ображає всіх експертів України. Диплом є диплом, незалежно від того, де і коли його отримав собака. Крім того, дипломи, отримані на змаганнях і випробуваннях, повинні бути ідентичними. Приміром, один і той же експерт одному і тому ж сетеру вручив два дипломи II ступеня по перепелу — один під Конотопом, а інший — в Криму. То, згідно діючого положення, признається тільки Кримський диплом. Хіба це не абсурд?!

Призів повинно вручатися набагато менше, тільки чемпіонам, кращій собаці в породі, за перші місця в середній групі і перші місця в молодшій. У зв'язку з тим, що глядачі присутні на виставці, зазвичай, до обіду, є пропозиція виставку починати зі старших вікових груп. З ними більше мороки, писанини, оформлення дипломів тощо. З молодшою групою зручніше. Писанини майже нема. А групи молодих собак малочисельні (приблизно 10-12 собачок). Я це давно практикую і до обіду успішно закінчую роботу. Є час для проведення виставочних рингів, які, на жаль, у нас ігноруються. При бонітировці слід враховувати тільки два дипломи. Ніякої додаткової роботи за універсальність не потрібно враховувати.

На минулій виставці бралися до уваги тільки дипломи, отримані собакою до 1.06.2001 p., чого немає в жодній країні світу. А якщо собака отримав диплом 2 червня, то це вже не диплом?

Було б краще взагалі не враховувати робоче потомство. Документи на потомство — досить часто фальсифікують. Але вимагати від власника, крім довідки, різноманітні ксерокопії (18 папірців) — абсурд. Потомство собаки може бути і в Італії. Як його документально підтвердити? Кому писати листа до Італії? Пересічному мисливцеві незрозуміло, чому каталоги на всеукраїнській виставці видаються російською мовою. Пора вже і себе поважати. Треба чітко визначити і заздалегідь повідомити, яка область скільки виставляє собак, і по якій кількості визначається першість. А «не ограничено» означає, що виставка призначена тільки для киян. Вони виставлять і 250 собак. Зрозуміло, що Хмельницький стільки не привезе. І це спортивне змагання? Так діялося на XVIII виставці. Київ виставив 175 собак, а інші області — по 25 (форум). Ясно, що з 175 собак легше набрати елітних 10-15, ніж з 25. От і зайняв Київ перше місце. Зайняв, звичайно, законно.

Але як привезти до Києва 175 собак з Луганська? Командний залік слід враховувати тільки по собакам, що увійшли до заявочної відомості.

На минулій виставці хтось придумав призначити комісію над комісією і назвав її бонітировочною. Судить одна комісія, а бали підраховує інша. Це зайве, непотрібне і просто ображає експертів.

Пора нам мати свої чіткі правила проведення виставок, змагань і випробувань мисливських собак. Не треба бездумно відкидати напрацювань наших експертів за минулі десятиліття. Тому за основу можна взяти пострадянські правила і доповнити особливостями нашого сучасного українського полювання.

У тому ж таки плані значиться, що всеукраїнські змагання гончаків відбудуться в листопаді 2004 року. Це просто диверсія проти найчисельнішої групи мисливських собак — гончаків. Хто на ці змагання представить собак? Ніхто або декілька областей, тому що змагання заздалегідь приречені, бо співпадають з відкриттям сезону. Так було і торік. Хто із справжніх мисливців на відкриття сезону поїде до Миколаївської області на змагання? В Україні на полювання на зайця відведено два місяці. Ніхто ж не пропустить жодного дня. Змагання гончаків слід проводити в кінці жовтня (ст. 34 Закону про полювання), а не в день мисливського свята.

З повагою, Ю. БУКАТЕВИЧ, експерт-кінолог Всесоюзної категорії.Украинская Баннерная Сеть