Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Відкрилися!

Не знаю, як хто, а я до останнього дня не вірив, що цьогорічне відкриття полювання на пернату дичину наші чиновники знову не відмінять з причини пожежонебезпечного періоду, як це було в попередні роки. Тим паче, що всі чинники, разом із погодою, вказували саме на це.

Але сталося диво! Незважаючи на справжню спеку й попередження Гідрометцентру, полювання практично у всіх регіонах України відкрилося саме в ті дні, на які воно було заплановано користувачами мисливських угідь. Так, звичайно, в переважній більшості це не була класична друга субота серпня, але ж і весна цього року дуже запізнилася.

Сьогодні важко сказати, що стало причиною цьогорічної пасивності Агентства лісових ресурсів до мисливців. Чи то ми вже добряче набридли лісникам з епопеєю перезакріплення угідь, і вони зайвий раз не хочуть мати з мисливцями справу, чи то до їхньої свідомості, нарешті, дійшло, що в лісі на качку не полюють, чи, може, їм просто набридло з нас знущатися. Хай там як, але наймасовіший і найулюбленіший, оспіваний класиками та сучасниками, сезон полювання відкрився. І, що цікаво, відкрився він без будь-яких ексцесів, а головне – пожеж, якими так лякали широку громадськість лісники. Хотілося б особливо на цьому наголосити – величезна армія мисливців, яка вийшла в ці спекотні серпневі дні на природу, не завдала ані найменшої шкоди не те що якомусь лісовому масиву, а навіть найменший гайочок не був пошкоджений вогнем (якби таке сталося, то можна тільки уявити, який би галас здійняли лісники з цього приводу), про що нам із сумом констатували в тому ж таки Агентстві лісових ресурсів. І цей незаперечний факт мисливцям потрібно буде обов‘язково взяти в свій арсенал доказів в подальшій боротьбі проти різного роду шахраїв, які звинувачували й звинувачуватимуть нас у всіх смертних гріхах.

Хотілося б відзначити, що цьогорічне відкриття було дуже розтягнуте в датах залежно від регіону, а також від форми власності користувачів мисливських угідь. Так, «інші користувачі» або власники «приватних мисливських угідь», як помилково величають їх наші народні депутати, почали відкривати у себе полювання з перших днів серпня – як це дозволяє Закон про полювання. Наймасовіші ж громадські мисливські організації в основній своїй масі планували відкривати сезон десь в середині серпня, але, що цікаво, у багатьох з них до останнього моменту не можна було добитися чіткої відповіді на запитання «коли саме?». Причиною такої дивної поведінки була, швидше за все, невпевненість у пожежонебезпечному періоді, через який вони постійно зазнавали різноманітних втрат. Однією з найперших областей, де відкрилося полювання для широкого загалу мисливців, стала Київська область, а точніше ті 12 районів (половина недавньої території угідь), які утеемерівці змогли з боями вирвати з вовчих зубів численних пройдисвітів. Потрібно віддати належне керівництву київської обласної організації, яке заздалегідь підготувало, погодило та оприлюднило наказ про відкриття полювання, що не було зроблено в переважній більшості областей. Наймасовішою ж датою відкриття стало 17 серпня.

Незважаючи на «бочку меду», навіть у тій же Київській області не обійшлося й без «ложки дьогтю» – час відкриття полювання був призначений аж на 18 годину. Узагалі-то з приводу вечірнього відкриття на шпальтах нашого видання вже неодноразово висловлювалися багато авторів, і майже одноголосно всі визнають це нерозумним рішенням. Чому? Спробую ще раз пояснити (хоча для людей, які з такою фанатичною впертістю пропагують ці «ритуальні танці», буде непросто). Справа тут навіть не в тому, що велика кількість людей, приїхавши на природу й чекаючи на час «Х», до цього часу перестають себе контролювати або, як казав герой кінокомедії О. Рогожкіна, «все на нервах исходят…». До речі, знайомий мисливець (непитущий) розповідав, що цього року відкривався в компанії з запасом «пального» по два з половиною літри на брата. То дехто з компанії вже по обіді не міг відрізнити вудочки від рушниці. І це добре, що в такому колективі трапився один непитущий, який позабирав зброю в абсолютно неадекватних осіб, відвернувши таким чином біду. Однак єгеря до кожної компанії, а тим більше до кожного мисливця, не приставиш. Та й, якщо чесно, не зустрічав я ще єгерів, які не допускають на відкриття полювання на пернатих нетверезих людей.

Але, як зазначалося, справа навіть не в алкоголі, а в тому, що, призначаючи відкриття на 18 годину, ви провокуєте навіть абсолютно законослухняних мисливців на браконьєрські дії. Ну, не можуть наші мисливці, вийшовши в угіддя й чекаючи 18 години, не стрільнути по качці, яка зірвалася з-під ніг о 17.45. Не можуть! Тільки в цьому році автор цих рядків був на відкритті в двох областях – Київській та Житомирській. І там, і там відкриття було призначене на 18 годину. Так у першій активно стріляти почали вже близько 15 години, а в другій о 17, а єгерська служба, навіть разом із міліцією, ніяк протидіяти цьому не змогла. А що ти зробиш, якщо маса народу знаходиться в корчах, в болоті й палять з усіх боків, незрозуміло хто. Головне, що постраждали тут (особливе це стосується випадку в Житомирської області) саме абсолютно законослухняні мисливці, які, аби зайвий раз не спокушатися (та й рано ще), все ще сиділи біля автомобілів, а не в болоті. За годину всю неполохану (та й взагалі всю) качку з болота розігнали, а потім і близько не давали опуститися качці, стріляючи навіть по тій, яка йшла на висоті 100 і більше метрів… Отаке воно, відкриття о 18 годині.

А взагалі, стосовно цього сезону з задоволенням хочеться відзначити, що врожай водоплавних птахів (і не тільки водоплавних, мисливці з різних регіонів розповідають також про численність перепілки в полях) практично по всій Україні цього року видався на славу. Дався взнаки високий рівень води, який залишався протягом усієї весни та більшу частину літа в мисливських і не мисливських угіддях, а де вода, там, як відомо, і життя.

Отже, сезон полювання на пернатих розпочався, тож ні пуху вам, ні пера…

В. БоровийУкраинская Баннерная Сеть