Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Ображені долею

Мова піде про нору «8» на змаганнях норових Цю тему порушив Береговий у статті «Незаслужено ображені» (№7,12). У статті описується випадок, коли собака на норі «8» переслідував лиса й прихопив по місцю, не пройшовши вісім кіл. При повторному пуску така сама ситуація і, згідно з правилами, диплом ІІІ ступеня. Згоден, у цьому випадку правила змагань не дають можливості отримати диплом І ступеня. Абсолютно впевнений, що такий собака на П-подібній норі заробить диплом І ступеня і не один. Та давайте розберемося, для чого перевіряють робочі якості на норі «8»?

Часто на змаганнях доводилося бачити, як собака, пущений у нору «8» взагалі не може знайти лиса або губить його після першого кола. Чому так? На мою думку, таких собак образила доля, не наділивши їх чуттям і майстерністю. Думати вони вміють тільки зубами, а не головою, тому що при всіх цих вадах такі собаки володіють вродженою мертвою хваткою. При цьому друзі господаря собаки намагаються заспокоїти його словами: «Нічого, на «пешці» візьме диплом». І справді, на другий день змагань на П-подібній норі таким собакам не встигають виписувати дипломи І ступенів. Адже багато розуму не потрібно для того, щоб влетіти в «пешку» й прихопити по місцю.

То до чого ж нас призведе така кінологія? На мій погляд, від нори «8» не можна відмовлятися в жодному разі. Адже можна втратити останні лінії собак, які здатні думати головою. А тим мисливцям, хто вирішив придбати ягдтер‘єра, я порадив би обов‘язково поцікавитися, які бали отримували батьки за переслідування у норі «8».

Також не згоден щодо перевірки чуття на норі «8», адже поганому танцюристу завжди щось заважає. Я вважаю, незалежно від того скільки було пусків перед цим, собака може отримати найвищий бал за переслідування. Але, на жаль, з 50, а іноді й 100 собак на таке спроможний лише один.

Якось на змаганнях спостерігав роботу в П-подібній норі жорсткошерстої фокстер‘єрки. Дійшовши до лиса, собака відгавкав потрібний час, жодного разу не спробувавши розмінятися з лисом чи зробити хватку. Господар запевняв, що при потребі собака буде гавкати до вечора. Та, якось ніхто й не припустив, що, може, він гавкав від страху… У результаті диплом ІІІ ступеня, допущений до в‘язки, цуценята продані по 300 доларів. А що корисного такий собака дав породі? Та нічого! Ось на що треба звернути увагу при переписуванні правил випробувань.

І. ГудзьУкраинская Баннерная Сеть