Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Чия ополонка краща?

Серед безлічі протиріч, якими насичена численна рибальська література, є і таке, котре стосується зимового рибальства з криги. Сутність його полягає в тому, чи слід «засвічувати» щойно виготовлену для риболовлі ополонку?

Одні автори пропонують навколо ополонки очищати від снігу побільшу ділянку, мотивуючи це тим, що при наявності достатнього світла підводна рослинність продовжує розвиватися, виділяє кисень і, в зв'язку з цим, риба жвавішає, її кльов дещо поліпшується. Інші навпаки - рекомендують ні в якому разі не засвічувати ополонку, не вичищати з неї крижану шугу. Дехто навіть пропонує класти для затемнення ополонки шматок повсті з прорізаним отвором. Треті — для затемнення прозорої криги, за відсутності снігу, пропонують поналивати навколо ополонки води, тоді крига стане не такою прозорою і краще маскуватиме рибалку.

Вважаю, що всі ці рекомендації кожен рибалка повинен перевірити особисто. Зрозуміло, що певні спостереження за довгі роки рибальства накопичилися і в мене. На їх підставі виробилася і цілком конкретна система дій. Отже, під час зимового рибальства з криги я, здебільшого, ополонку від залишків криги не звільняю. Це стосується ловіння як хижаків на блешню, так і мирних риб на мормишку.

З очищеною від шуги ополонкою певною мірою ще можна погодитися під час рибальства на великих (понад 4 метри) глибинах, переважно в сутінках та похмуру погоду.

Особливо недоцільним є „засвічення" ополонок при рибальстві на малих глибинах прибережної зони з тонкої криги в ясну сонячну погоду. По-перше, тінь від рухів рибалки, яка падає на очищену ополонку, відлякує рибу. Зрозуміло, що першою тікає і полишає це небезпечне місце велика риба, а залишається лише дрібнота. Так що вірогідність виловити солідних розмірів рибину із „засвіченої" ополонки істотно зменшується в порівнянні з затемненою. По-друге, давно помічено, що підсічена риба при підведенні до очищеної від шуги ополонки таки жахається, а в неочищену прямує досить спокійно, іноді навіть сама вискакує на кригу, оскільки рибалку не бачить.

З цим, а саме з темною чи світлою ополонкою, багато авторів пов'язують і розміри добутих трофеїв. Тут спостерігається і певна одностайність думок. Усі стверджують, що в сутінках, а саме - рано-вранці та надвечір, спостерігається кльов найбільшої риби. З цього приводу в мене дещо інша думка, оскільки з особистої практики чомусь траплялося так, що найбільші трофеї діставалися якраз опівдні, десь з 11-30 до 13-00, у найсвітлішу пору доби. Дещо подібне спостерігали і мої колеги-рибалки.

Проте, як би там не було, це залишається суб'єктивною думкою і кожен рибалка має перевірити це твердження самостійно, і на підставі вже власних спостережень зробити єдиний правильний для себе висновок.

С. КОВТУН.Украинская Баннерная Сеть