Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Орендуй за законом.

Багато запитань виникає у читачів нашої газети у зв'язку з виходом Закону України від 21.09.2000 p., яким внесено зміни до cm. 51 Водного кодексу, врегульовано питання оренди водних об'єктів загальнодержавного значення. На запитання нашого кореспондента В. Марценюка відповідає начальник Хмельницької обласної державної рибінспекції Анатолій Іванович ДАВИДОВ.

—Анатолію Івановичу, будь-ласка, розкажіть про зміни, які внесені до вищевказагого Закону.

—Так, згідно положень вказаної статті, у користування на умовах оренди водні об'єкти (їх частини), що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення, можуть надаватись лише для чітко визначених цілей: риборозведення, виробництва сільськогосподарської і промислової продукції, а також в лікувальних і оздоровчих цілях.

Передача орендарем права на оренду водного об'єкта (чи його частини) іншим суб'єктам господарювання забороняється. Орендодавцями водних об'єктів загальнодержавного значення є кабінет Міністрів та місцеві державні адміністрації.

Право водокористування на умовах оренди оформляється договором, погодженим з державними органами охорони навколишнього природного середовища та водного господарства.

Державне управління та регулювання у галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу здійснюють Кабінет Міністрів України, місцеві державні адміністрації та спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади з питань рибного господарства (Головрибвод) та їх територіальні органи (обласні державні інспекції охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання риболовства), інші спеціально уповноважені на це органи виконавчої влади відповідно до їх повноважень (cm. 11 Закону України «Про тваринний світ»).

На території України відповідно до законодавча може здійснюватися промислове, любительське та спортивне рибальство.

—Анатолію Івановичу, читачів нашої газети цікавлять й правила рибальства.

—Правила рибальства, об'єкти рибальства, порядок подання в користування рибогосподарських водних об'єктів, а також вимоги щодо ведення рибного господарства визначаються в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами (cm. 25 Закону України «Про тваринний світ»).

Підприємства, установи, організації та грома-дани, яким надано в користування рибогосподарські водні об'єкти для ведення промислового рибальства, зобов'язані дотримуватися вимог, передбачених ст. 34 цього Закону, а також здійснювати інші заходи щодо забезпечення поліпшення екологічного стану водних об'єктів і умов відтворення рибних запасів, та утримувати і належному стані прибережні смуги в місцях здійснення рибальства.

Охорона тваринного світу забезпечується шляхом встановлення правил (режимів) та науково обґрунтованих норм охорони, раціонального використання і відтворення об'єктів тваринного світу (cm. 37 Закону України «Про тваринний світ»).

—Декілька слів про державний контроль у галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу.

— Слід відмітити, що здійснюється він Кабінетом Міністрів України, місцевими державними адміністраціями, спеціально уповноваженими центральними виконавчими органами виконавчої влади з питань рибного господарства та їх територіальними органами, іншими державними органами відповідно до Закону.

Порядок здійснення державного контролю за охороною, використанням і відтворенням тваринного світу визначається Законами України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про тваринний світ», «Про мисливське господарство і полювання», Тимчасовим порядком ведення рибного господарства і здійснення рибальства, іншими законодавчими актами.

—З ким узгоджуються водні об'єкти, які передаються в оренду для риборозведення?

—Звичайно з органами рибоохорони, тобто з облдержрибінспекціями. Для здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх використання юридичній або фізичній особі (орендареві) потрібно подати до Головного управління охорони відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства Держкомрибгоспу України (Головрибвод) погоджені з державним органом рибохорони (облдержрибінспекщєю), в зоні діяльності якої перебуває господарський об'єкт:

—заяву щодо затвердження режиму;

—режим рибогосподарської експлуатації, погоджений з держуправлінням екобезпеки області;

—документи, що підтверджують право юридичної або фізичної особи на здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх використання (договір оренди земель водного фонду).

Режим розробляється науковою установою на замовлення юридичної або фізичної особи. Основою для підготовки режиму є біологічне обґрунтування. Режим видається на термін дії договору оренди, але не більше як на 10 років.

Користувач, якому видано режим, має одноосібне право на спеціальне використання водних живих ресурсів у цьому водному об'єкті. Передавання його іншим юридичним та фізичним особам забороняється.Украинская Баннерная Сеть