Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Шановні мисливці!

Хочу з вати поділитися своїм власним досвідом спорядження набоїв до мисливських гладкоствольних рушниць. Прочитавши немалу кількість мисливської літератури, пострілявши з різних марок рушниць і калібрів, дійшов висновку, що в усьому повинна бути розумна міра на заряди і снаряди.

Що стосується "Магнумів". Магнум - слово закордонне, що в перекладі українською означає збільшення (в даному випадку — ваги заряду і снаряду). Рушниця повинна відповідати цьому слову: зарекомендовану якість, мати відповідну вагу, товщину стінок ствола (головне, патронника) масивну ствольну коробку, добре підігнану надійну шийку ложе. Довжина патронника рушниці суттєвої ролі не відіграє. Можна навіть і в гільзу 70 мм всипати заряд і снаряд супер-Магнуму, тим більше в гільзу 76 мм. А що воно дасть? Наводжу приклад. Полюючи на качку в 1998 році, в с Лучани, познайомився із мисливцем зі Львова, його звали Стасом.. Він мав рушницю ІЖ-58, 20 калібр, з товстими патронниками. Снаряди шроту були такі, що відчутно перевершували мої металеві патрони з димним порохом для 12 калібру. Була сильна віддача. Гільзу обрізало при пижах від пороху. При такій стрільбі — більшість промахів або підранки. Я йому порекомендував зменшити дріб. Результат — якість пострілу зросла, гільзу не рвало. Значить, існує закономірність, перевірена десятиліттями, що збільшувати снаряд і заряд допустимо до відповідної межі, а не більше.

Для порохів "Крук", "Сільвер", "Сунар", "Барс" навіски пороху будуть менші. Це досить просто підрахувати. З наведеного вище можна зрозуміти, що снаряд дробу для набоїв типу "Магнум" можна збільшити від звичайного не більше як на 1 /3, а заряд пороху — приблизно 1/6.

Так що використовувати набої з масою шроту 67 г при будь-якому пороху з рушниці 12 калібру я б не рекомендував, хоч це і "Магнум". Це ж, по суті, подвійний заряд звичайного набою 12 калібру.

Хоч я і маю рушницю ІЖ-54, 1957 р. в., штучну, а не штамповочно-масову штучку, з товстим патронником 4,75 мм і стволами 750 мм, вагою 3,5 кг і випробувану чудовим майстром Ратановим при зарядах пороху 3,2 г, я не наважуюсь давати заряди більші, ніж 36 г дробу і 2,3 г пороху "Сокіл", бо воно і так добре стріляє на бажану відстань. Хочу порекомендувати мисливцям літературу. Одна з найкращих — збірник Львівської обласної ради УТМР "Збагачуймо мисливські та рибальські простори Львівщини" (Львів: "Каменяр", 1970), де у розділі "Мисливська зброя та боєприпаси" досить добре наведено, як споряджати набої, внутрішня і зовнішня балістика і т. п.

Бажаю Вам, мисливці, успіху!

З повагою,

ЛЮТИК Олександр, (м. Львів)Украинская Баннерная Сеть