Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Маркування набоїв

Мабуть, кожен мисливець стикався з проблемою, коли в поспіху у патронник запихаєш один набій замість іншого. У результаті підранок на близькій відстані, розбитий великим шротом, або дрібний шріт не долітає до здобичі, яка швидко віддаляється.

Я й сам мав такі випадки, особливо пам‘ятний – коли добирав лисицю, замість трійки-одинички всунув 4/0… Стріляв на кілька метрів, першим пострілом промазав, а другим… з прекрасного зимового рудого трофея залишилися тільки клапті. Стало дуже прикро, адже лис був трудовий і шкурка була в нього прекрасна.

Переважно набої-«самокрути», завальцьовані закруткою, маркують на прокладці, яку ставлять поверх шроту. А це не завжди зручно. Особливо ця проблема актуальна для мисливців, в яких у патронташі денця гільзи догори, до речі, так у переважної більшості мисливців. І добре, коли витягнете набій, подивитесь на маркування й він виявиться відповідний. А якщо набій не той? Тоді втрачається дорогоцінний час, коли важлива кожна частка секунди…

У «самокрутах», закритих зірочкою, ця проблема ще більше актуальна. Знаю, що дехто маркером робить напис на самій гільзі – так, як на заводських набоях. Та це, на мою думку, в поспіху також малоефективно.

Колись пробував вирішити цю проблему підбиранням гільз за кольором, червоні робив без контейнера, сині – в контейнері, чорні – далекобійні. Однак кольорових гільз мені не вистачило на номера шроту і тип набою.

Якось, зайшовши в канцелярський магазин, побачив на вітрині цінники різного кольору. Задумався, придбав. У результаті отримав хороший матеріал для маркування набоїв. Наклеюю цінник на денці гільзи, акуратно обрізаю і підписую. Ножиці для обрізання найкраще підходять манікюрні, закруглені. Для набоїв без контейнера використовую салатовий цінник, а для контейнерних – яскраво помаранчевий. У патронташі набої виглядають гарно, дістати необхідний набій тепер зручно та швидко.

Мабуть, одразу виникне питання, а чи зайде набій у патронник і закриється рушниця та, найголовніше, чи проб’є бойок капсуль? У мене цих проблем не виникало, завжди набій заходив, рушниця закривалась, бойок усе пробивав, головне гільзу прокалібрувати.

Сподіваюсь, що описана мною порада стане вам у нагоді та принесе практичну користь. Раджу спробувати всім охочим.

Ф. ЛевицькийУкраинская Баннерная Сеть