Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Чутки про чутки.

Споконвіку наша земля була мисливською, рибальською і бджолярською. В Україні і сьогодні більше півмільйона озброєних мисливців, які займаються відбірковим, рекреаційним полюванням. Більша половина з них об'єднана в мисливські товариства: УТМР, "Динамо", військові. Члени цих товариств на свої внески забезпечують саме існування товариств, беруть трудоучасть по устрою мисливських угідь, охорону, підгодівлю та реакліматизацію дикої фауни, ведуть активну боротьбу з браконьєрством, протистоять незаконному застосуванню отрутохімікатів у сільському господарстві, попереджують (як можуть) винищення пташенят та звірят під час сінокосу та випалювання сухотрав'я. Саме вони, члени УТМР, знищують диких хижаків (вовків, здичавілих собак, лисиць — рознощиків сказу, сірих ворон, сорок).

Ходять чутки, що в Києві хтось пропонує закрити полювання на 3-5 років. Мотив: дуже багато розвелося браконьєрів.

Отакої! Виходить, коли грабіжники грабують банки, кіоски, крамниці, треба ці установи закрити на 3-5 років.

В жодній державі світу до заборони полювання ще не додумалися. Закриють полювання — мисливці вийдуть із Товариства.

Українське товариство мисливців і рибалок зникне. Звільняться за «власним бажанням» тисячі єгерів, зарплата яких складалась з внесків мисливців. А хто буде висаджувати на пустирях ремізні насадження для захисту диких тварин? «Табу» ніколи не вирішувало проблему.

Згадаймо, не так давно всяке полювання навколо обласних центрів було заборонене. А результат? Нульовий. Чому? А тому, що заборона всякого полювання — це рай для лисиць, вони винищили все живе в так званих «зелених приміських зонах». За три роки заборони будь-якого полювання в угіддях (і без того перенасичених лисицями) їх стане в 150 разів більше!

Закрити полювання — означає в 10 разів збільшити кількість браконьєрських полювань. Браконьєр не боїться міліції, її в лісі (в полі) немає. Тільки мисливець, тільки єгер можуть спіймати «на гарячому» браконьєра. Часом — лісник.

Панове архітектори плану заборони полювання, подумайте, до чого призведе «тяпу»! Товариству мисливців і рибалок більше 80 років. За ним закріплено понад 70 % мисливських угідь. Хіба знайдуться у державному бюджеті кошти, щоб найняти декілька тисяч єгерів та сотні мисливствознавців? Крім того, декілька років тому в кожній області прийняті постанови обласних Рад народних депутатів про закріплення мисливських угідь за колективами мисливців для полювання і ведення мисливського господарства до 2012 року.

Відмінити полювання — означає відміну постанови облрад, а на виконання цієї постанови обласні Ради УТМР вклали великі кошти. Не зрозуміло, чому в разі заборони полювання місцеві дикі качки, що виводяться на наших ставках та виростають на наших ланах, — будуть відстріляні тільки турками восени, а нам, дичину охороняючим, — зась?

Треба спочатку вивчити закон України про полювання, запам'ятати, що кожен мисливець на кожен день сезону полювання (раз або два на тиждень) обов'язково отримує платну відстрілочну картку, в якій написано чорним по білому, на якого звіра (птаха) і в якому лісі, плавні, ставку він має полювати цього дня.

Знищення браконьєрства, як такого, можливе при умові, коли спеціально уповноважений орган виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання буде підпорядкований Кабінету Міністрів України (так було раніше), а не Держкомлісу.

Україна — держава степова. Заліснення її території сягає аж 20 %. То чому степовий мисливець або азовський рибалка повинен платити внески Держкомлісу і вирішувати свої справи в лісовому господарстві? Він того лісу зроду не бачив. То чому Держкомліс керує тими, хто по закону, в першу чергу, повинен керувати (у справах полювання) Держкомлісом?

Парадокс! А дилетанти волають: "Даєш табу!» Мабуть, не хочуть мати свідків у лісах на своїх княжих полюваннях.

Ю. БУКАТЕВИЧ.Украинская Баннерная Сеть