Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Відкриваємося?

Відкриття полювання на пернату дичину вже давно стало Святом для наших мисливців. Його з нетерпінням чекають, до нього готуються, про нього мріють.

Тривалий час відкриття на пернатих припадало на другу суботу серпня, але віднедавна кожен користувач мисливських угідь, кожне мисливське господарство мають право самі вирішувати, коли їм (починаючи з 1 серпня) відкривати сезон полювання, про що «ПтР» вже неодноразово повідомляла. Однак ще й зараз до редакції телефонують мисливці, які очікують на «Наказ про полювання», яким донедавна Держкомлісгосп благословляв нашу мисливську братію. Отже, ми ще раз усім повідомляємо: всеукраїнського наказу на відкриття полювання вже не буде. А щоб не проґавити свято, потрібно передплачувати та читати газету «Полювання та риболовля» або, принаймні, дізнаватися про дату та час відкриття (звертаємо увагу, що година – раніше це була 18:00, о котрій відкривається полювання, – також може відрізнятися в господарствах) у тому господарстві, де мисливець збирається полювати.

Багатьох сьогодні турбує й те, чи не перенесуть заплановане відкриття полювання на пізніші терміни, пославшись на спеку та пожежонебезпечний період, як це вже траплялося два роки поспіль. Якщо чесно, точно відповісти на це запитання непросто, адже залежить це не стільки від погоди, скільки від страху наших чиновників. Усі ми добре пам’ятаємо минулорічну дощову погоду, яку керівник Агентства лісових ресурсів в останній тиждень перед вже оголошеним відкриттям визначив пожежонебезпечною. Аби чогось не вийшло… Поки що, тобто на момент написання цього матеріалу, ніякої інформації про масове відтермінування відкриття полювання немає, але це в жодному разі не означає, що в останній момент таке рішення не з’явиться, тим більше що перші дзвіночки вже з’явилися. Як повідомило наше джерело інформації, Агентство лісових ресурсів уже розіслало по своїх обласних філіях припис не дозволяти полювання, якщо в регіоні стоятиме спека. Поки що ця сумна доля може чекати лише на мисливців Донецької області, де на сьогодні, як стало відомо Агентству, повітря нагрілося до 35–38 градусів. Про логіку такої заборони ми зараз говорити не будемо, тим більше, що ніякою логікою тут і не пахне.

Окрім підступного Агентства з його погодою, на багатьох мисливців цього сезону можуть випасти серйозніші випробування, які зрештою здатні серйозно прорідити наші поки що численні лави. Річ у тім, що 2012 рік мав стати критичним не тільки для всього людства, як то нам напророкували індіанці майя, але й для його, без сумніву, найкращої частини – мисливців, принаймні їх українського сегменту. Проблема в тому, що в нашої наймасовішої мисливської організації – Українського товариства мисливців і рибалок, завдяки якому левова частка нашої мисливської братії має змогу цілком законно прогулятися на природі зі зброєю в руках, цього року збігає термін погодження на мисливські угіддя. У багатьох організаціях УТМР до цього добре й заздалегідь підготувалися, що дозволило з найменшими втратами угідь (щоправда, в основному найкращих) вирішити цю проблему й перезакріпити угіддя. Однак не скрізь усе проходить так гладко. На превеликий жаль, значна частина мисливців невдовзі можуть виявити, що їхні угіддя, де вони все життя полювали, тепер практично недоступні (а якщо й доступні, то за нереально високу для них ціну) й уже належать приватним особам. Загалом, це стало наслідком повної відсутності в Україні державної політики щодо мисливського господарства, нерозуміння його ролі в системі економіки та екології, пристосування його до приватних хижацьких потреб правлячої верхівки. Ну, але це, звісно, тема не цього матеріалу.

Що стосується особливостей початку цього сезону полювання, то в деяких областях, як, наприклад, Київській, його планують відкрити 4 серпня, а ось уже 5 серпня у Київської обласної організації закінчується термін погодження угідь. Звичайно, якщо угіддя перезакріплять (а це має вирішуватися найближчим часом, на жаль, уже після здачі номера газети в друк), сезон полювання щасливо продовжиться. Тільки ось надто вже багато охочих отримати мисливські угіддя поряд зі столицею. Перезакріпити їх, я гадаю, все-таки зможуть, от тільки що залишиться для УТМР після цього «сита» голодних та блатних…

Напередодні відкриття багатьох також хвилює питання – чи будуть продаватися сезонні відстрільні картки. За інформацією, наданою нам УТМР (до речі, хочемо подякувати за надану інформацію головному мисливствознавцю УТМР Миколі Андрійовичу Скорому та наголосити, що частина інформації, подана в таблиці, попередня і перебуває в стані узгодження), цьогорічні сезонні відстрільні картки відрізнятимуться від відстрілок попередніх сезонів лише тим, що в них будуть вказані конкретні дати полювання протягом усього сезону. Що стосується вартості, то ціна у різних обласних організаціях починатиметься від 50 грн за разову картку і від 150 грн – за сезонку. На превеликий жаль, деякі обласні організації як, наприклад, Чернігівська, знову повернулися до практики продажу відстрільних карток за принципом – своїм дешевше, а з чужих (тобто членів УТМР, але з інших областей) деремо три шкури. Як це виглядає і до чого може призвести, керівництву товариства, я думаю, пояснювати не треба. Як зазначив головний мисливствознавець УТМР: «Ми намагаємося боротися з цими ганебними прикладами, щоб і надалі не допускати нічого подібного». Боротися це, звичайно, добре, але, як мені здається, передруковувати відстрілки вже ніхто не буде, принаймні, цього сезону.

Якщо подивитися на подану нижче таблицю, то можна зауважити, що у більшості мисливських господарств не прижилася практика відкриття полювання на зорі – найзручніша, на мій погляд, саме для тих мисливців, хто хоче пополювати в угіддях, яка не провокує мисливців на порушення правил полювання – стрільбу до дозволеної години. Що стосується двох термінів відкриття у Херсонській області, то 4 серпня херсонці планують відкрити полювання на голуба, а 25 – на водоплавну дичину, що в цій області відбувається вже не вперше.

На завершення хочу ще раз нагадати всім мисливцям про правила техніки безпеки при поводженні зі зброєю. У ваших руках вогнепальна зброя, і всіх вас чекають удома живими й здоровими, пам’ятайте про це.

Ні пуху, ні пера вам!

С. БоровийУкраинская Баннерная Сеть