Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Перша міжнародна виставка «Охота и оружие» у Москві.

Серед організаторів виставки всесвітньовідома компанія "Nuremberg Global Fairs". Квиток коштував 100 російських "р" - приблизно 18 рідненьких - нормально. Охорона потужна, складна і багаторівнева - так і має бути. Зала велика, стендів багато. Зброя? - Є!!! (Недаремно я сюди приперся!).

Організатори виставки називають "Охоту и оружие" безпрецедентною за обсягом та складом. 170 учасників із 14 країн! Хоча до Нюрнберга й далеко, але є на що подивитися. Я маю на увазі не відстань, а щорічну виставку в Німеччині, на якій відсутність відомої зброярської фірми - щось на зразок прикрого винятку. Для Росії та й СНД - це справді подія.

По-перше, приємно бачити таких грандів класики як "Перде" (PURDEY), "Голланд-Голланд" (HOLLAND&HOLLAND), "Айя" (AYA), "Штаті" (РІОТТІ), "Босе" (BOSS) , "Уатсон" (WATSON), "Арієта" (ARIETA), "Черчіль" (CHURCHILL) та ін. Вочевидь, російський ринок вже готовий сприймати їх ціни, якість і престиж.

По-друге, свої експозиції представляють "Блазер" (BLASER). "Маузер" (MAUSER), "Беретта" (BERETTA), "МЕРКЕЛЬ" (MERKEL), "Зауер" (SAUER), "Браунінг" (BROWNING), "Крігхоф" (KRIEGHOFF), "Фабарм" (FABARM), "Бенеллі" (BENEL-LI) - досить солідні фірми, що мають зразки зброї не менш престижні та якісні.

До речі, якщо других можна побачити й придбати в Україні, то з першими, окрім "Голланда" (кілька екземплярів були представлені рік тому на виставці в Києві), познайомитися в Україні важкувато. Справа у вартості та кількості потенційних поціновувачів елітних виробів. Шанувальників зброї в ціновій категорії від $500 до $3000 вистачає (і то хотілося б більше), а от від $5000 до $100000 і вище катастрофічно не вистачає (на думку фірмачів). Більшість вважає останнє викаблучуванням. Але, повірте мені на слово, тримаючи в руках зброю за десятки тисяч доларів, відчуваєш насправді висококласний інструмент, доведений до витвору мистецтва (а не навпаки).

Класика є класикою й, слава Богу, зміни, які можуть тут виникати, стосуються частіше оздоблення. Інша справа більш-менш сучасні зразки. Так, компанія "Блазер" виставила на розсуд відвідувачів настільки нову розробку, що на запитання: "А скільки...?" - відповіді так ніхто й не почув. Після огляду "F-3" (стояв у черзі) вражень через край. Це вертикалка 12 калібру з довжиною стволів 760 мм під набій довжиною 76 мм з одним спусковим гачком (спортивний варіант, можливий і мисливський). Як і вся зброя з маркою "Блазер", F-3 надзвичайно ретельно підігнана й акуратна. Ну це ззовні, а всередині, за словами її конструктора Сергія Попікова (Блазер), має 9 (!!!) запатентованих нововведень. За його ж розповіддю, за останній досить тривалий проміжок часу у світі впроваджено 27 запатентованих винаходів, що стосувалися мисливської зброї. Зміни зачепили майже всі вузли рушниці. Як я зрозумів, конструктор реалізував ідею ремонтопридатності рушниці, причому без втрат у частині міцності. Тобто, ресурс за кількістю пострілів та здатності витримувати високі тиски - як завжди, на висоті, адже рушниця-то спортивна (до речі, сподіваємося отримати більш детальний опис рушниці від самого Сергія). У частині мистецтва у Блазера був експонат вартістю близько 300000 євро - це карабін "Р-93", виготовлений в одному екземплярі.

Вражала своєю вишуканістю майстерність граверів. Сцени полювання та традиційні орнаменти з кожною експозицією мінялися на все більш незвичні для зброї, що, природно, ставало приводом для дискусій. Наприклад, став свідком обміну думками між представником фірми і відвідувачем, який стверджував, що ромби на бокових дошках горизонталки ручної роботи - недоречні і псують чудову роботу майстра-зброяра. На що опонент чемно посміхнувся й через перекладача відповів, що смаки бувають різні. З цим відвідувач погодився, хоча й далі відстоював класичні підходи.

Холодна зброя і мисливські ножі були представлені такою кількістю майстерень і фірм, відомих і не дуже, що і шанувальнику, і враження очевидця. Спеціалісту, я думаю, було на що подивитися.

Ще однією новинкою, яка викликала неабиякий інтерес, була новенька розробка компанії "Дервейс" із міста Черкеськ (РФ). По зашляховик з назвою "DERWAYS-COWBOY" - п'ятидверне авто; формулою 4x4, кузов із навісними панелями, капот пластмасовий арки над колесами також, шасі ARO military, передня підвіска -пружинна, незалежна, чотириважільна з телескопічними амортизаторами та стабілізатором рівноваги. Задня підвіска - ресорна, залежна. Привід із підключенням переднього моста та диференціал заднього, що блокується. Авто пропонувалося як із агрегатами від "PEUGEOT" - дизельним двигуном в 90 к.с. та коробкою передач (в такому варіанті він коштує майже $17000, а важить 2465 кг), так і з двигуном ЗМЗ 409 - 143 к.с. (дешевший - $13500, але важчий - 2530 кг). Важко оцінити якості цього авто, не проїхавши на ньому ані дорогою, ані поза нею, але, без сумніву, конкуренція УАЗу і Ниві - гарантована.

Взагалі враження від побаченого приємні. От би і нам в Україні такого, та побільше! А то за останні роки проведення українських виставок, що мали у своїх назвах тему полювання, не було майже жодного зразку мисливської зброї. Жаль та прикрість мисливців, що подолали немалі відстані від дому для зустрічі саме зі зброєю, висіли, як-то кажуть, в атмосфері цих виставок.

В. ІВАНЧЕНКО.Украинская Баннерная Сеть