Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Мисливці захищають свої права

У відповідь на беззаконня, яке очолили чиновники Міністерства екології та природних ресурсів України, відмовляючись усупереч закону й здоровому глузду підписувати ліміти на використання мисливських тварин державного мисливського фонду в сезон полювання 2017/2018 рр., Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств зібрала мисливців на попереджувальний мітинг, який відбувся 20 липня під Мінприроди та під Національною академією наук.

Кілька сотень мітингарів, які з‘їхалися захищати свої права з різних областей України (Черкаської, Чернігівської, Житомирської, Волинської, Рівненської, Київської. Величезна подяка усім хто взяв участь у мітингу, особливо людям, які приїхали в Київ здалеку), нагадали чиновникам Мінприроди та Академії наук про сьогоднішній стан речей та висунули такі вимоги. Від Мінприроди:

1. Саме користувачі мисливських угідь стоять на захисті диких тварин. Саме користувачі мисливських угідь дбають про охорону, підгодівлю диких тварин, їхнє відтворення та раціональне використання.

2. Мінприроди давно порушило строки затвердження лімітів, регламентованих законодавством. Вимога – негайно затвердити ліміти та звільнити посадових осіб, винних в порушенні законодавства з подальшим клопотанням про притягнення їх до кримінальної відповідальності.

3. Наказ про заборону полювання на лося – матеріальна шкода мисливським господарствам. Вимога – ініціювати розслідування правоохоронними органами підготовки економічної диверсії – завдання матеріальних збитків державі та користувачам мисливських угідь унаслідок заборони полювання на лося.

4. У зверненні екологів та науковців відсутнє наукове обґрунтування для введення заборон на полювання. Вимога – виключити з Громадської ради при Мінприроди членів, які, не оперуючи необхідними даними та спотворюючи офіційну статистику, вводять в оману посадовців. Включення до Громадської ради представників мисливської галузі.

5. Національна комісія з питань Червоної книги перетворилася лише на інструмент для отримання бюджетних коштів.

6. Дії екологів-екстремістів – привід для розслідування правоохоронними органами. Вимога – розпочати розслідування щодо радикальних екологічних організацій, діяльність яких має ознаки екстремізму із закликами до порушення законів України.

7. Вимога від Мінприроди як органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, виступити із законодавчими ініціативами, спрямованими на захист тварин, яких віднесено до державного мисливського фонду. А саме: введення кримінальної відповідальності за незаконне добування копитних, повернення вовка до списку шкідливих тварин, поправка до закону щодо встановлення так званого «режиму тиші».

Вимоги до Національної академії наук:

1. Нацкомісії з питань ЧКУ не ухвалювати рішення про занесення лося до ЧКУ як такого, що перебуває під загрозою зникнення, у зв’язку з відсутністю підстав, передбачених ст.14 ЗУ «Про Червону книгу України».

2. Положення про Нацкомісію з питань Червоної книги не відповідає закону України «Про Червону книгу України». Вимога – привести у відповідність нормативний акт до вимог законодавства.

3. Експертний висновок зав. відділу Інституту зоології С. В. Межжеріна суперечить результатам досліджень щодо популяції лося, які було проведено Інститутом зоології в 2009 році. Вимога – виключити з членів Національної комісії професора, який спотворює дані, і, не маючи жодної наукової праці, присвяченої ссавцям, вирішує долю популяції лося. Додати до переліку установ НАН України, наукова та науково-організаційна діяльність яких підлягають перевірці у 2017 році, Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена.

4. Не допустити використання Червоної книги як інструменту для отримання бюджетних коштів для проведення непотрібних досліджень на користь зацікавлених осіб, а спрямовувати кошти на охорону та відтворення вже занесених до Червоної книги тварин.

5. Передбачена Положенням про Нацкомісію з питань Червоної книги можливість ухвалення рішення шляхом опитування членів комісії засобами електронного/факсимільного зв’язку виключає участь громадськості, тому є неприпустимою.

6. Для участі в ухваленні рішень Нацкомісії з питань ЧКУ представників громадськості вимагаємо включити до членів Нацкомісії представника Громадської спілки «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств», статутом якої передбачено діяльність з охорони видів тваринного світу.

Після завершення мітингу мисливці передали свої вимоги представникам держустанов і пообіцяли, що в разі їх невиконання будуть змушені вдаватися до масових протестних акцій під Кабміном та іншими державними установами.

P.S. На превеликий жаль міністр О. Семерак, який за своєю освітою не має ані найменшого стосунку до посади, яку займає, дізнавшись про мітинг та вимоги мисливців, закликав журналістів та екологів прийти до міністерства, щоб «…разом пояснимо мисливцям, що полювання - це середньовіччя… криваве хобі на адреналіні та крові…». І ще, що стривожило у коментарях цього справжнього проффесіонала: «Ще раз до мисливців: ніхто в Україні полювання ПОКИ (виділено редакцією) не скасовував…».

Мабуть природно, що в такому контексті слово «поки» звучить як недопрацювання (а то й погроза), яке найближчим часом потрібно обов‘язково виправити. То ж, панове мисливці, насправді все тільки починається. Справжня боротьба за наше право на полювання ще попереду. І без активної участі кожного з нас є дуже багато шансів на повне закриття полювання в найближчий час. Тепер все залежить від нас, від нашої протестної активності.

С. БоровийУкраинская Баннерная Сеть