Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Змагання на Черкащині.

Мисливське собаківництво України вже давно ведеться на науковій основі. Стихійно розвиватися воно не може. Ми повинні знати стан тієї чи іншої породи. Мусимо знати, які мисливські якості сліду собаки розвивати, посилювати, а які — зайві або необов'язкові — гальмувати. Де можна дізнатися, якими мисливськими якостями володіє той чи інший мисливський пес? Які він має відхилення від стандарту породи? Які в нього недоліки і вади екстер'єру? Для того, щоб усе це побачити, оцінити і скласти якесь враження про стан породи, намітити заходи щодо подальшого вдосконалення екстер'єру і робочих якостей собаки проводяться виставки (виводки), змагання (випробування). Виставки і змагання — заходи суто спортивні. Змагаються область з областю, а випробування і виводки — це вивчення стану порід і відбір кандидатів на виставки і змагання. Зазвичай, виводки та випробування (іспити) проводяться в районах, а виставки та змагання — в областях (регіональні та всеукраїнські). Кожна область виставляє команду (20 собак) різних груп порід мисливських собак — елітних, першого та другого класу — і змагається, хто набере більшу кількість балів на виставці. Бали складаються з оцінки собаки за породністю, за робочими якостями, за потомством і за походженням (комплексна оцінка).

Про все це я пишу тому, що, коли їздиш в якості експерта по областях і районах, то відчуваєш, що мало хто з мисливців знає, що таке бонітіровка, навіщо ці виставки і змагання. Річ у тім, що Держкомліс, УТМР і, зокрема, Федерація мисливського собаківництва України ще не розробили положення про виставки і змагання. Скільки ще пройде часу, поки буде наведено лад у цій галузі, невідомо. Треба людям, членам УТМР, хоч якось пояснити що й до чого.

Отже, є така якість мисливського пса — «робоча». Він їде на виставку з робочим дипломом 1, 2 або 3 ступеня, заробленим на змаганнях (випробуваннях) у лісі, в інших угіддях. А де його взяти? Без робочого диплома мисливський пес на виставці комплексної оцінки не отримає. Для цього і проводяться (до виставки) змагання (випробування).

16-18.04.2004 р. з метою підготовки до 19-ї Всеукраїнської виставки, що відбудеться у липні ц. р., на Черкащині в урочищах Бакаї та Чорнявське пройшли обласні змагання гончих мисливських собак за участю кращих гончаків Черкаського, Канівського, Звенигородського, Кам'янського, Маньківського, Шполянського та Уманського районів, а також гостей із Кіровоградської області. У змаганнях брав участь 21 учасник (14 англоруських і 7 російських гончаків). Усі вони були високопородними, відповідали стандарту — красиві представники своєї групи порід.

Погода стояла гарна. Сонячна. Але піщана тропа, сильний вітер і тяжкий сухотрав не можна назвати хорошими умовами для роботи собак-гончаків. І все ж таки 8 одинаків і 2 пари спрацювали на дипломи і отримали заслужені нагороди. Серед них: російська гонча Нота, власник Мамай O.K. з с Моринці, англоруський вижлець Черненка В.В. з Кіровограда, англоруська гонча Плакса Зима Г.М. з с. Степанки, смичок англоруських гончаків Фагот і Чайка Сербіна В.Ф. з м. Кам'янки, пара англоруських гончаків Сірена та Пальма Карлова та Нека В.І. зі с Бузуків, російська гонча Дайна Забашти О.В. з Кам'янки.

Чемпіоном змагань стала англоруська гонча Плакса (власник Зима Г.М.).

Черкащина досить відчутно покращила кінологічну роботу у системі УТМР. У цьому, мабуть, заслуга керівництва облради УТМР, зокрема: кінолога С.Ф. Дубенюка, голови облсекції мисливського собаківництва С.Д. Говорова, головного мисливствознавця облради УТМР П.М. Власенка і голови облради УТМР О.Д. Окипняка.

Область має прекрасний робочий і екстер'єрний матеріал для подальшого вдосконалення порід гончаків. Прекрасні вижлеці- плідники Бой Кравченка І.В. з Умані, Карай Мар'яша P.M. зі Шполи, Фагот Сербіна В.Ф. Від них та від Бушуя Черненка В.В. з Кіровограда слід і відводити молоде поголів'я гончих. До речі, Бушуй Черненка В.В. від собак В.В. Теника може стати бажаним плідником і для інших регіонів України. У нього чудовий гучний голос із заревом (9-4-4); він крупний, міцний, з хорошими рум'янами. А це те, чого бракує нашим теперішнім англорусам.

Черкаські змагання пройшли організовано і цікаво. Експертну комісію очолив автор цих рядків. Мені допомагали експерти II категорії Подгорний О.В. і Дубенюк С.Ф.

Ю.В. БУКАТЕВИЧ, експерт Всесоюзної категорії.Украинская Баннерная Сеть