Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Щасливі дні гончатників.

В останні роки попит на щенят-гончаків значно зріс. Мисливська молодь, що вперше побувала на полюванні з гончаками, наслухавшись, як гончаки розплутають викрутаси заячих або лисячих слідів на снігу (або й на росі), конче хочуть придбати й собі такого, саме такого, відданого і працьовитого помічника в полюванні.

Попит на гончаків зростає через те, що загрозлива перенасиченість мисливських угідь України лисицями призвела до скорочення чисельності поголів'я основного об'єкту полювання - зайця-русака. Лисиць в минулому мисливському сезоні було дуже багато. В кожній області маємо сотні випадків сказу домашніх тварин від укусів скажених лисиць. Є й людські жертви. Обласні ради УТМР приймають всі заходи щодо знищення цього небезпечного хижака. Вже після абсолютно незрозумілого скорочення і так куцого (1,5 місяці) сезону полювання на Хмельниччині, наприклад, з 1 січня по 15 лютого 2003 року, мисливці — члени УТМР, знищили 870 лисиць. Безумовно, більшість хижаків знищені завдяки сумлінній роботі наших чотириногих друзів, особливо гончаків.

Отож, популярність гончаків зросла по таким основним причинам. По-перше, це цікаве, емоційне, захоплююче полювання. По-друге, це єдиний ефективний спосіб позбавити наші мисливські угіддя загрози епізоотії сказу, врятувати людей і свійських тварин від страшної смерті.

А де вони, трудівники-гончаки? В якій області?

Щоб мати хороших працьовитих породних мисливських собак, треба знати, де вони є. Побувати на виставках, виводках, змаганнях, випробуваннях, подивитися, хто кращий, хто дотепніший в роботі, і придбати щось краще від кращих.

В Україні майже в усіх областях традиційно проводяться такі виставки і змагання. Ось і в цьому році, на початку квітня, в спеціально відведеному угідді в Чортківському районі Тернопільської області протягом двох днів відбувалися міжобласні змагання мисливських собак-гончаків.

Дві сусідні області (Тернопільська і Хмельницька) виставили на командні змагання по шість гончаків. Залік проводився по чотирьох кращих. Всі 12 собак мали відмінний, бездоганний екстер'єр.

Експертну бригаду очолив експерт національної категорії В.Г. Осіпов (м. Житомир). Йому допомагали: експерт І категорії Ногас А.Я. (м. Тернопіль), Коробчук В.М. (м. Кам'янець-Подільський) та Горбу-ля Ю.М. (м. Чортків).

Погода для змагань була нелегкою. Зайців у лісі було мало. Лисиць — більше. Змагання відбулися за сприяння ПБМП «ІВМАР», керівник якої — легендарний мисливець і заводчик гончаків О.П. Бариський. Олег Петрович, як завжди, подбав про розміщення учасників змагань, транспорт. Навіть гарячі обіди для учасників змагань і експертам доставлялися в ліс на місце змагань.

Ми побачили красенів — російських та англо-руських гончаків, почули їх співучі, лункі і музикальні голоси. Милувалися майстерністю їх роботи. З дванадцяти учасників — 9 російських і 3 англо-руських гончаки.

Порадували присутніх хорошою роботою:

російські гончаки Заграй Гореліка О.М. (м. Хмельницький), красень Плакун Бариського О.П. (м. Чортків), типовий представник породи Туман Яцуня В.Ф. (м. Хмельницький) та англо-руські гончаки — чемпіон Всеукраїнської виставки (2001 р.) Нахал-І Барана М.В. (Хмельницька обл.) та вижлиця Волга-ІІ Яцуня В.Ф. (м. Хмельницький).

Результати могли бути й кращими, коли б власники гончаків перед змаганнями по-справжньому кілька тижнів тренували собак.

Сурмлять мисливські ріжки, ховається сонечко за верхівками синьо-зелених смерек, збираються гончатники до будиночка лісника.

Судді підбивають бали, визначають переможців, вручають дипломи, медалі, грамоти.

Найбільше (70) балів набрав Заграй Гореліка О.М. (м. Хмельницький) за роботу по зайцю-русаку. Він і став чемпіоном міжобласних змагань і приніс командну перемогу хмельничанам.

експерт-кінолог Всесоюзної категорії,

Ю. БУКАТЕВИЧ.Украинская Баннерная Сеть