Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Свято першого льоду

Деякі рибалки кажуть, що листопад - глухий сезон, і краще готувати снасті для справжньої зимової риболовлі.

З першим льодоставом групами і поодинці висаджуються десанти безмежно відданих улюбленій справі чоловіків. По першому льоду з кльовом проблем немає, проблема з наживкою.

Добре киянам. Біля станції метро "Дніпро" - ринок "Рибалка", купуй на вибір, чого душа бажає. Та й у багатьох великих містах є можливість придбати наживку. А як бути іншим?

Намивати мотиля — справа досить клопітка. Тому багато рибалок користуються послугами рачка-боковичка, або бокоплава. До речі, на цю наживку клює, як правило, більша риба, ніж на мотиль.

Щоб добути бокоплава, слід перев'язаний жмут соломи опустити на ніч в ополонку на мілині. Бажано там, де у водойму впадає струмок. Вранці, вийнявши солому, із неї витрушують бокоплавів.

Втім, коли вкрай потрібно роздобути мотиля, є давній, дуже зручний і простий метод його добування: у дні літрової консервної банки пробивають цвяшком невеликі отвори. Біля верхнього бортика роблять два отвори для скоби з ручкою, яка виготовлена зі сталевого дроту.

Пастку становлять на дно ополонки і обертають кілька разів по осі. При цьому банка заповнюється мулом. Потім її піднімають і промивають. Для цього опускають банку в ополонку на дві третини її висоти. Це повторюють декілька разів, а ту частину мулу, що залишилася, висипають та вибирають мотиля.

Між тим, деякі рибалки радять користуватись штучним мотилем. Для цього слід взяти тоненьку червону гуму (шматочок повітряної кульки), вирізати з неї сантиметрові квадратики, змочити їх рослинною

олією, потім посипати пудрою з підсмаженого і дрібно потовченого насіння соняшника. Після цього квадратики слід покласти на гарячу тарілку. Під дією тепла квадратики скручуються в запашні трубочки. Наживка готова. І... вперед без сумніву і страху! І все ж... Шановні друзі! Ви завжди з нетерпінням чекаєте першого льоду. Тому сьогодні, напередодні перших морозів, саме час нагадати, яка небезпека чатує на тонкому льоду. Можливо, дехто був свідком нещасного або трагічного випадку у перші дні зимової рибалки. Тому давайте, друзі-риболови, згадаємо правила обережного поводження на льоду. Згадаємо і не будемо їх забувати:

1. Ніколи не поспішайте на лід, доки він не зміцніє. При цьому пам'ятайте, що лід на водоймі неоднорідний. Небезпечні місця там, де є хоч незначна течія, на великих глибинах, там, де витикається з льоду очерет, осока, лепеха або інша водяна рослинність. Міцність льоду доцільно перевіряти перед кожним наступним кроком.

2. Не беріть на першу риболовлю льодобур, йдіть із пішнею.

3. Прийшовши на річку або іншу водойму вперше, запитайте у місцевих, де можуть бути небезпечні місця.

4. На лід треба заходити лише у світлу пору доби і виходити на берег до настання темряви.

5. Виходити на берег слід у тому самому місці, де заходили.

6. Яким би міцним не здавався лід, він може провалитися під вагою групи людей. Тому під час кльову не можна збиратися кучно. Водночас не рекомендується відходити одному далеко від колективу, щоб не залишитися без допомоги на випадок небезпеки.

7. Забороняйте колегам користуватись ковзанами і лижами для прискорення пошуку кльову. На ковзанах можна ненароком потрапити в ополонку або на небезпечно тонку ділянку льоду, а лижі створюють надмірну впевненість у безпеці руху на льоду. Найрозумніший рух повільний, без будь-яких допоміжних засобів, з обов'язковим прощупуванням льоду.

8. Пам'ятайте, що особливо небезпечний лід, припорошений снігом. Міцний, безпечний лід тоді, коли він прозорий і досяг 4 - 5 см товщини. Молочний, білого кольору вдвічі слабший прозорого. Найнебезпечніший — ніздрюватий (дірчатий) або той, що утворився із снігу. Оце такі мої поради.

Я буду дуже радий зустрітись з вами на зимовому льоду.

Григорій КРИВОШЕЯ.Украинская Баннерная Сеть