Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

І пуху, і пера...

Нарешті! Дочекались! Відкриття!

Для кожного мисливця відкриттю сезону на пернату дичину - довгоочікуване і незабутнє свято. Більшість готується до нього упродовж всього року. Але особливо активно пристрасті, розпалюються "в останні два-три тижні. В цьому році полювання на пернату дичину, згідно з наказом Державного комітету лісового господарства України та відповідних наказів на місцях, розпочнеться о 18.00 год. 14 серпня,: а от дні закриття полювання та деякі інші, положення в областях різняться, тож, якщо ви зібрались на полювання, обов'язково ознайомтеся з наказами обласних Державних лісогосподарських об'єднань, (див. табл. 1).

Кожен мисливець повинен суворо дотримуватись встановлених правил, полювання і внутрішнього

розпорядку роботи мисливських господарств. На полюванні він повинен мати при собі такі документи: посвідчення мисливця; щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; .відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю; мисливці, що полюють з собакою, - паспорт на нього з допуском до полювання в поточному році; дозвіл на добування , мисливських тварин (відстрільна картка, Ліцензія тощо).

Відстрільна картка на добування пернатої дичини видається із зазначенням у них терміну та місця полювання з урахуванням пропускної спроможності мисливських угідь. Крім того, користувачі мисливських угідь УТМР реалізують сезонні районні та обласні відстрільні картки.

Вартість разової відстрільної картки в середньому для членів УТМР 5-10 грн., сезонна - 20-40 грн. (див табл. 2). Для решти мисливців картка буде коштувати значно дорожче, так що бути членом УТМР не лише почесно, а й економічно вигідно.

Хочу ще раз нагадати всім мисливцям, що перед початком полювання мисливець повинен обов'язково пройти реєстрацію, а по закінченню - надати облік добутої дичини у мисливському господарстві. Усі мисливці повинні дуже акуратно поводитись зі зброєю, суворо дотримуватися техніки безпеки на воді, мисливської культури та етики, уникати безладної стрілянини на великих дистанціях, зменшуючи тим самим кількість підранків.

Більшість від'їжджає в угіддя напередодні - в п'ятницю ввечері або в суботу вранці. Виїжджають невеликими колективами. Ловлять рибу варять традиційний куліш, розповідають мисливські історії біля вогнища, насолоджуються чистим повітрям... Кількість мисливців щогодини , збільшується. Мисливці завмирають з появою зграї качок, що піднялась над болотом або з'явилась на горизонті. Вириваючи один в одного бінокль, хочуть якнайкраще роздивитись дичину...

Залишаються хвилини, секунди... Постріл! Постріл - це лише кульмінація пошуку, вистежування та очікування дичини. Влучний постріл залишає неперевершене враження про все полювання: він, по суті, вінчає весь її процес, породжує яскраві емоційні враження.

Сучасний мисливець повинен їхати на полювання саме за цим, в більшості випадків незабутніми враженнями, а трофеї розцінювати як приємне доповнення до процесу полювання.

Справжні мисливці - мужні, принципові люди, не байдужі до браконьєрства, шкідництва, не залишають товариша в біді.

Мисливець - не той, що добуває багато дичини, а той, хто охороняє та примножує її, полює чесно та красиво!

І замість традиційного "Ні пуху...", я хочу всім справжнім мисливцям побажати мисливської удачі, здоров'я і наснаги: "І пуху вам, і пера, дорогі друзі, але всього - в міру!"

Р. НОВИКОВ, мисливствознавець ВР УТМР.Украинская Баннерная Сеть