Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Старий новий АК

Санкції змушують концерн «Калашников» шукати збут для своєї продукції на внутрішньому ринку. Так, член колегії військово-промислової комісії (ВПК) Олег Мартьянов заявив, що вже в 2015 р. перші 50 тисяч автоматів нового зразка надійдуть у російську армію. При цьому він не уточнив, про яку саме модель зброї йдеться. «Швидше за все, на озброєння буде надходити АК-12», – припустив Мартьянов. Тобто іжевський виріб, схоже, переміг ковровський (А-545). Цілком прогнозовано… У сучасних масштабах закупівлі озброєнь це великий контракт. Для порівняння в Україні за минулий рік було реалізовано 35 тис. автоматів Калашникова.

Новий виріб у РФ уже поспішили охрестити «автоматом п'ятого покоління», який, звісно, «не має аналогів»… Конструктивно, новий АК-12 являє собою досить запізнілу спробу усунути найбільші проблеми попереднього виробу. Запропоновані рішення: кришка ствольної коробки на шарнірі, планка «пікатінні» на ній; останов затвора; кнопка звільнення магазина; можливість переустановлення рукояті заряджання на лівий бік, винесення її вперед (на шток затворної рами) і закрита, завдяки цьому, щілина за вікном для викидання гільз (захист від потрапляння пилу й бруду); режим ведення автоматичного вогню короткими чергами по три постріли. Усе це на рівні вимог 1990-2000 рр., і давно назріло. Теоретично, такий автомат може стати надійнішим і комфортнішим для користувача, ніж попередні «калашникови». Невипадково в АК-12 використані різні рішення тюнинга АК як цивільної (спортивної, для динамічної стрільби) зброї.

Однак корінні вади цієї конструкції не усунуті. Зокрема, не встановлений газовий регулятор – хоча й повідомляється, що темп стрільби зріс із 650 постр./хв, до 1000 постр./хв у режимі вогню чергами по три постріли за одне натискання на спуск. На газовій трубці з'явилися отвори для скидання газів, але так проблему надлишкової швидкості відкочування затворної рами (у якій і полягає вся «безвідмовність» АК) не вирішити. Судячи з обрисів напрямної поворотної пружини затворної рами на фотографіях розібраного АК-12, нічого в плані боротьби з зайвим імпульсом віддачі не змінилося. Регулятор необхідний і для запобігання зайвої втрати порохових газів, наслідком чого є неповний відхід затворної рами. Зазвичай це трапляється, коли зазор між поршнем і газовою трубкою (сумарний) зростає більше 2 мм (АК-74) – 2,5 мм (АКМ). У Югославії, Китаї, Ізраїлі необхідність газового регулятора усвідомили ще в 1970 рр.

На платформі АК-12 збираються робити також «мисливський карабін і рушницю». Говорити сьогодні про перспективність цих моделей для українського ринку вже можна. Навряд чи вони матимуть сенс. При зростанні цін навіть на б/в автомати Калашникова користувачам варто придивитися до цивільних варіантів автоматичних гвинтівок калібру .223 європейського, американського, китайського, а також вітчизняного виробництва. Зокрема, австрійська АУГ на порядок перевершує АК, у тому, що стосується комфортності, прицільності й довговічності в експлуатації. АК себе вже пережив. У прямому порівнянні, у зоні АТО, це очевидно.

В. АртеменкоУкраинская Баннерная Сеть