Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Наша пісня гарна, нова

Ось і відшуміло головне свято мисливців – день відкриття сезону на пернатих птахів. У цьому році, за інформацією з більшості регіонів, спостерігається значна кількість пернатої дичини, особливо в порівнянні з попередніми роками. Більшість наших мисливців на це відкриття нарешті „відвели” душу, вдосталь повправлявшись у стрільбі та повернувшись додому з повними ягдташами.

Однак, не все так безхмарно у нашому мисливському житті. Різні, далекі від проблем полювання (не кажучи вже про проблеми мисливців), люди, вбkи собі в голову, що заборона полювання (читай – знищення мисливців, як громадської спільноти) – є панацеєю від усіх проблем. Залишається тільки дивуватися, що багато хто з подібних осіб має наукові ступені й, взагалі-то, повинні розуміти, що заборона полювання – це не тільки смерть для багатьох українських галузей господарювання. Це ще й смерть для багатьох видів диких тварин, внаслідок неконтрольованого збільшення хижаків. Адже багатьом науковим інститутам ще позавчора треба було бити на сполох через збільшення популяції лисиці в Україні. Сьогодні ж ця проблема набула катастрофічного масштабу й потребує негайного вирішення. І винні в такій ситуації не „ледачі мисливці”, які не хочуть вирішувати проблему, а заборони та різного роду обмеження, що стають нам на заваді.

Серед мисливців ходять чутки, що „знаменита” заборона весняного полювання в Україні (це коли наша держава стала таким собі безводним острівцем в океані) була профінансована однією англійською поп-дівою, що переймається долею бродячих тварин. Так що, на цей раз знову знайшлося якесь „диво” готове спаплюжити життя сотням тисяч людей? Не знаємо, натомість пропонуємо увазі наших читачів цікавий документ, а також реакцію на нього керівництва Українського товариства мисливців і рибалок.

НАНУ Інститут оології ім. І.І. Шмальгаузена

Віце-прем‘єр міністру України Мельнику Ю.Ф.

Вельмишановний Юрію Федоровичу !

У зв'язку з тим, що наближається відкриття сезону полювання на птахів, Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, хоче звернути Вашу увагу на те, що проблема пташиного грипу залишається актуальною. Під час весняних міграцій в Україні було виявлено лише два місця захворювання (Херсонська та Сумська області). Однак загальні відомості про екологію вірусів групи А свідчать про те, що найвищий відсоток вірусоносіїв серед качок та куликів, які є основними об'єктами полювання, спостерігається наприкінці літа та восени. В цілому у світі, кількість країн де зафіксовано захворювання на пташиний грип серед диких та свійських птахів, а також людей, постійно збільшується. На жаль, до цього часу багато аспектів щодо ролі диких птахів у розповсюджені цього захворювання ще не з'ясовано, що обумовлено складністю проблеми та обмеженим фінансуванням дослідницьких робіт. Незважаючи на це, виходячи з наявної інформації, можна говорити про те, що мисливці, які будуть добувати водно-болотних птахів наражатимуться не лише на потенційну небезпеку занести захворювання у власне помешкання та заразити свійських тварин, а й захворіти на пташиний грип, що може призвести до фатальних наслідків.

Зважаючи на вищенаведене, Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України рекомендує утриматися від відкриття сезону полювання на водно-болотних птахів на всій території України.

Директор Інституту чл.-кор. НАН України, д.б.н. І.А. Акімов 01.08.2006 р.

Відкритий лист директору Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена Акімову І.А.

Вельмишановний Ігоре Андрійовичу!

Незважаючи на значні перестороги, пов‘язані з можливістю поширення пташиного грипу і намагання з боку некомпетентних чиновників закрити в Україні полювання на пернату дичину, 12.08.2006 року в усіх областях під пильним контролем відкрито сезон полювання.

Мисливці України вдячні за глибоке розуміння ситуації Мельнику Ю.Ф. Міністру аграрної політики, Почесному члену УТМР, керівництву та відповідальним працівникам Мінздраву, Мінекобезпеки за прийняте рішення.

Вам, директору академічного інституту, членкору НАН, доктору біологічних наук не зайве знати що мисливська галузь України це: 48,0 млн. га впорядкованих мисливських угідь, 5.5 тисяч штатних фахівців-мисливствознавців та єгерів, 500 тисяч мисливців, з яких 300 тисяч осіб є членами Українського товариства мисливців та рибалок, більше 800 державних, громадських, приватних господарств є користувачами мисливських угідь.

Завдяки такому потенціалу, щорічно, без бюджетних витрат, на охорону та відтворення тваринного світу вкладається близько 50 млн. гривень і на ньому тримається галузь.

Безумовно, ми за суворий контроль і за недопущення поширення хвороби, але і закриття полювання на пернату дичину призвело б до масового браконьєрства в угіддях, хаосу, розвалу галузі.

Прикро, але Ви маєте хибне уявлення про роботу і діяльність мисливського господарства в Україні.

Ваш лист на ім"я Віце-прем"єр міністра України за №114/391 від 01.08.2006р. з пропозицією закрити полювання написаний не в академічному а химерному стилі, без переконливих аргументів і носить на нашу думку замовний характер.

Це не є випадковістю, оскільки з боку Вашого інституту протягом останніх 20 років, з причини відірваності від життя, концептуальних рекомендацій по роботі і розвитку мисливського господарства, моніторингу мисливських тварин, в тому числі дослідження впливу диких тварин на розповсюдження вірусних захворювань не надавалось.

Вважаємо, що за допомогою громади мисливців Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена, при бажанні, міг би зайнятись практичною роботою по актуальній проблемі захворювань диких звірів в мисливських угіддях України, а не вести практику показу так званої роботи за кошти держави через підписання подібних листів.

За дорученням членів УТМР, з повагою, Голова президії Всеукраїнської ради УТМР М.С. ШулярУкраинская Баннерная Сеть