Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

За свиней замовте слово

Для того, щоб кожний читач зміг зрозуміти, про що йде мова у даній публікації, кілька слів про структуру полювання в Україні. Згідно з чинним законодавством, керує полюванням в Україні спеціально уповноважений виконавчої влади у галузі мисливського господарства Комітет лісового господарства та його представництва на місцях - обласні лісогосподарські об'єднання і їх структури - держлісгоспи. Територія області рішенням сесії обласної ради розділена між користувачами мисливських угідь, які є юридичними особами з чітким визначенням меж і мають право на даній території займатись мисливством згідно з Законом України. У нас в області такими користувачами є районні організації Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР) та держлісгоспи.

Тема публікації бере початок у 2001 році, коли Чортківський держлісгосп вирішив збудувати вольєри для утримання диких тварин в неволі на території мисливських угідь Чортківської районної організації УТМР. Протиріч з боку організації не було, бо дії спрямовані на пропаганду та розвиток мисливських тварин. Вольєри збудували, завели свиней, згодом оленів, козла. Відремонтували будинок лісоруба, який став "мисливським", територію привели в порядок за європейським зразком. Дане господарство стало візиткою Чортківщини, туди приїжджали різні гості: високопосадові чиновники, телебачення, дорослі та діти подивитись на тварин, що живуть у лісі. Мисливці приїжджали навчити собак полюванню на диких тварин. У 2004 році площу вольєрів розширили, кількість тварин збільшилась. Протягом трьох років Чортківська районна організація УТМР полювань в даному урочищі не проводила. Ряд біотехнічних заходів та охорона угідь дозволила значно збільшити чисельність диких тварин на волі, що зацікавило окремих чиновників, які хочуть полювати. Так, за дзвінком з Тернополя 26 грудня 2004 року до мисливського будинку на "відпочинок" мали приїхати високі чини з обладміністрації та облради. В угіддя направлено єгеря для виконання службових обов'язків, якого було оточено працівниками лісової охорони на чолі з лісничим Білецького лісництва п. Демкович М.М. який заявив, що у зв'язку з приїздом "гостей" сьогодні в лісі не повинно бути сторонніх осіб. На щастя, того дня ніхто не приїхав. Але численні стежки слідів диких тварин в угіддях не давали спокою. 23 січня 2005 року до мисливського будинку прибула бригада крутих мисливців на 9 автомобілях (джипах, "бобиках", іномарках, нивах) з мисливськими собаками - лайками, та вимогою директора Чортківського держлісгоспу п. Кільчицького М.П., що дана бригада має полювати в цьому лісі. Хоча йому як представнику уповноваженого органу у галузі мисливського господарства добре відомий наказ про полювання на'території області, а саме: полювання на копитних тварин закінчено в грудні місяці, на хутрового звіра в лісі дозволено полювати тільки власникам гончих та норних собак в угіддях, виділених для цієї мети користувачем. Згоди про полювання досягнуто не було і п. Кільчицький М.П. пообіцяв, що забере в УТМР дані угіддя і "керувати ви тут більше не будете". На закінчення довелось членам товариства чатувати в лісі ще 2 години, доки бригада "крутих мисливців" поїхала полювати в інші угіддя.

Лютий місяць видався досить сніжним, дикі тварини зосередились в місцях їх інтенсивної підгодівлі, підходили до вольєрів, де проживають сородичі. Так, під час проведення чергової підгодівлі диких тварин 2 березня 2005 року єгерями Чортківської райорганізації УТМР біля вольєрів виявлено налаштовану пастку для вилову копитних тварин, вхід у пастку та її територія засипана зерном кукурудзи, жомом. Не знімаючи галасу, вирішили порадитись з природоохоронними органами. Зателефонували в Тернопільське управління екології та отримали вказівку виїхати на місце з представником управління в районі, скласти відповідний акт і передати його в Тернопіль. Комісія прибула на місце через три дні 5.03.2005 р., де зустрілась з лісничим Білецького лісництва, який виходив з території, де встановлені пастки, і строго повідомив, що на територію він нас не пустить, бо це його власність і ми не маємо права тут знаходитись, та що єгеря УТМР два дні тому вкрали у нього 8 свиней. Довелось обходити вольєр лісом до місця, де був запірний механізм пастки. Побачене вразило присутніх. Запірний механізм був закритий та закручений дротами, а територія пастки залита кров'ю: земля, стовпи огорожі, рейки огорожі - найбільше біля запірного механізму. На місце прибув директор Чортківського держлісгоспу п. Кільчицький М.П., який пояснень цьому дати не зміг, і на закінчення розмови порадив: "Давайте жити дружно". Під час чергової підгодівлі диких тварин 9.03.05 р. слідів виводка 7 кабанів (2 свині та 5 молодих підсвинків), що постійно бачили в урочищі, виявлено не було.

11 березня для перевірки фактів скоєного прибув головний мисливствознавець ДЛГО "Тернопільліс" Барабаш А.П. і визнав будівництво пастки, а факт вилову диких тварин довести неможливо. Члени УТМР звернули увагу на 7 свиней у вольєрі з дивною поведінкою та подібні на тих, що бачили на волі. Отримали дозвіл на вхід у вольєр, де ще знаходився великий кабан (біля 200 кг), котрий ходив за людьми по вольєру, а семеро свиней постійно втікали у далекий кут вольєру, тримаючись гуртом. На запитання "Звідки ці свині?" отримали впевнену відповідь Демковича М.М. та Барабаша А.П., що їх привезли з Львівщини два місяці тому. На запитання, чи є документи на придбання та перевезення, п. Барабаш відповів, що "документів немає, це директор з директором домовились". Матеріали по даній справі направлено голові Тернопільської облдержадміністрації та в обласне управління екології. Згідно з актом перевірки від 22.03.2005 року, з боку управління екології в присутності лісничого Білецького лісництва п. Демковича М.М., головного мисливствознавця ДЛГО "Тернопільліс" п. Барабаш А.П. без представників УТМР встановлено факт наявності пастки, а дикі свині в кількості 7 штук виловлені в угіддях Чортківського держлісгоспу без дозволу та лімітів на вилов диких тварин і навіть є в лісгоспі акт про даний вилов. За виявлені "порушення" Білецького лісничого "покарано" штрафом у розмірі 170 гривень.

23 березня, згідно з наказом генерального директора ДЛГО Тернопільліс", проведено комплексну перевірку Чортківської райорганізації УТМР по веденню мисливського господарства. Фактів грубих порушень Закону України "Про мисливське господарство та полювання" не виявлено і акт перевірки вирішили написати в ДЛГО "Тернопільліс". Зате лісничим Білецького лісництва п. Демкович М.М. виявлені порушення з боку УТМР, про що складено протокол 24.03.05 р. і винесено постанову на суму 647 гривень, без представників УТМР, про те, що деякі біотехнічні споруди для підгодівлі диких тварин (годівниці, солонці) прив'язані дротом або прибиті до дерев цвяхами, що є пошкодженням дерев без припинення їх росту (7 дерев). А те, що сотні повалених дерев буревієм ще в липні 2000 року завдають шкоди лісу, ніхто не бачить і, напевно, давно відзвітовано, що наслідки буревію ліквідовано.

Згідно з описаними подіями, виникає низка запитань: людина, яка ставить петлі для вилову диких тварин, вважається браконьєром, а група посадових осіб, які за державні кошти будують пастки, добре знаючи законодавство, відловлюють диких тварин у великій кількості - лише "порушники" правил полювання? "Звідки кабани?" - привезені з Львівщини, виловлені десь в угіддях лісгоспу, чи виловлені існуючою пасткою в угіддях УТМР? Когс покриває орган, уповноважений державою на контроль за веденням мисливства? Відповідь одна - браконьєрів, які працюють в його структурі! Чи є сьогодні в Україні орган влади, котрий може виявити правду, прийняти справедливе рішення, законно покарати винних?

За достовірність інформації даної статті ми, нижче підписані, готові нести відповідальність.

Голова Чортківської районної організації УТМР М.В. Крупа

Члени Ради районної організації УТМР:

Артеменко В.О., Єрохін В.П..

Ільницький А.М.,

Пелікан М.Й.,

Пішак Й.М.,

Савіцький С.М.,

Фепопокич ЇМУкраинская Баннерная Сеть