Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Курсинг

Курсинг – це переслідування собаками механічного звіра (зайця або лисиці). Існують також і гони за механічним зайцем, які від курсинга відрізняються тим, що на гонах собаки змагаються зазвичай групою з декількох собак і біг здійснюється по трасі з плавними поворотами, по колу. На перегонах собак, як і на кінних перегонах, оцінюється тільки швидкість – хто прийшов першим, той і переміг.

Курсинг, на відміну від перегонів, імітує роботу собаки на полюванні або випробуваннях по хутровому звіру в природі. Скачуть собаки парами. На собак надягають майки контрастних кольорів з написаними на них номерами і, якщо необхідно, також намордники. Траса являє собою ламану лінію – кілька крутих поворотів із прямими ділянками між ними. Принада на тросі протягується спеціальною машинкою з великою швидкістю, яку можна регулювати. На поворотах встановлюються спеціальні котушки, що запобігають травмам собачих лап. За допомогою цих котушок принада робить круті повороти, що імітують заячі скидки. Оцінка роботи собаки на курсинзі проводиться за декількома параметрами – швидкість, ентузіазм, інтелект, маневреність, витривалість.

Швидкість визначається не тимчасовим показником, а манерою бігу, як собака йде зі старту, стелиться над землею, як «викладається» на стрибку, намагаючись обігнати суперника.

Ентузіазм визначається готовністю собаки до роботи, бажанням піймати принаду, випередити суперника.

Інтелект проявляється в здатності собаки намагатися вийти напереріз, спробами відрізати здобич від різних укриттів, зробити маневр в оптимальний для цього момент.

Маневреність оцінюється здатністю собаки робити всі маневри з якнайменшою втратою у відстані до принади.

Витривалість оцінюється за фізичним станом собаки відразу ж по закінченню перегонів.

Таким чином, курсинг найкраще імітує роботу собаки по хутровому звіру на полюванні або випробуваннях.

Усі собаки, зареєстровані на курсинг, діляться всередині кожної породи на класи: юніори (з 9 міс. до 15-18 міс.), стандартний (з 15-18 міс. до 7 років), ветерани (з 7 років до 8-10 років, на розсуд власника). Собак класів «юніори» і «ветерани» перед початком змагань оглядає ветеринарний лікар на предмет відповідності здоров'я собак майбутнім навантаженням.

Уже вдруге під Києвом пройшли змагання з курсингу під патронатом Київського відділення ФМСУ й за узгодженням із КСУ. Навесні 10 квітня мені, на жаль, не вдалося побувати на цих змаганнях. Та 14 вересня я змогла побачити всі події від початку й до кінця. Змагання були рангу CACL, тобто національні змагання України. Проводилися за міжнародними правилами. Головним був суддя FCI Тamas Рagany з Угорщини, з ним працювала Лудченко Вікторія, суддя КСУ з України. У змаганнях взяли участь 43 собаки. І не тільки хорти різних порід і розмірів, але й досить багато собак породи басенджи, один собака породи чирнеко дель етна й один ірландський вовкодав (ця порода належить до Х групи FCI). Згідно з міжнародними правилами, родезійські ріджбеки також мають право брати участь у курсинзі, але вони не були заявлені на ці змагання. Попородно: російські псові – 20; грейхаунд – 1; віппети – 6; левретки – 7; ірландський вовкодав – 1; басенджи – 7; чирнеко дель етна – 1.

За правилами, собаки-учасники не повинні бачити трасу забігу й те, як працюють інші собаки. Тому частина поля, де розташувалися учасники, була обгороджена тимчасовою огорожею. Змагання проходили в два тури. У другому турі траса забігу була прокладена у зворотному, щодо першого туру, напрямку. Довжина траси – 800 м. Результат визначався за сумою двох робіт.

Та ось почався забіг. Хто не бачив, раджу хоч раз подивитися. Це того варте. Почали з хортів – захоплююче видовище, коли два великі гарні собаки мчать щодуху, змінюючи лідерство на поворотах, і у фіналі – різкий кидок для піймання. Не менш цікавими були перегони й інших порід, адже кожна порода має свою «фішку». На мене найбільше враження справили левретки. Ці крихітки на тонких лапках мчали з такою швидкістю, просто стелячись над землею, з таким азартом намагалися піймати принаду, що просто дух захоплювало! Глядачі азартно уболівали за всіх учасників без винятку й від щирого серця вітали власників собак, які показали яскраву роботу.

Дня роботи ледве вистачило на те, щоб усі собаки відпрацювали в обох турах. Нагородження й закриття змагання пройшли вже в сутінках. Ніхто не поїхав. Усіх власників, чиї собаки удостоїлися нагород, вітали вигуками й оплесками. Хочу назвати всіх собак, які отримали цього дня той чи інший титул.

РХ – «DERZHI VETER KOMETA», власник Тимощук В. J.CACL; «DERZHI VETER MOLFAR», власник Тимощук В. CACL; «MYRON SLAVYANSKIY IZ VLADIKINO», власник Политуха М. R.CACL; «DERZHI VETER MIRRA», власник Савченко А. CACL; «PAYDA IZ VLADIKINO», R.CACL.

Віппети - «LANCAR DREAM ENCHANTER», власник Юринська Н. CACL; «VOT-TAK GAVAJSKAJA STRAST’», власник Коломієць С. R.CACL; «DASTY DOGONJAY», власник Степаненко Є. CACL; «MIMI CHILL'S PEONY TO BESTI-YA KIY», власник Юринська С. R.CACL.

Басенджи – «AURIS GODSEND DOMINANT STAR», власник Веха А. R.CACL; «DREAM OF CONGO LIBONGO», власник Корейко О. CACL.

Левретки – «ALBIOLI BENJAMIN», власник Дмитренко С. CACL; «DERVISH DAHLIA FLORA STYLE», власник Ушаков. R.CACL; «URYANAН FORUM ROMANUM», власник Понятенко Є. CACL.

Щиро вітаю власників титулованих собак.

Хочеться також розповісти вам про місце, де пройшли ці змагання. Це зовсім поруч із Києвом, під Гостомелем, біля кінно-прогулянкової бази «Владикино». Власники цієї бази завзяті любителі хортів й утримують своїх собак, як і належить, поруч із кіньми. Увесь час, коли дозволено перебувати із собаками в угіддях, вони виїжджають на конях з хортами, а в сезон полювання – полюють із ними. Це завдяки їм і за їх домовленістю було надане чудове поле для проведення курсинга. Там же проводяться тренування собак по переслідуванню механічного зайця. Бігають не тільки хорти, але й собаки різних порід. Адже це прекрасне тренування в міжсезоння. Собаки підтримують спортивну форму, а їх власники отримують задоволення від незабутнього видовища й перебування на свіжому повітрі.

Крім того, наскільки мені відомо, практично у всіх областях України, крім декількох південних областей, існує проблема з кількістю зайця в угіддях. Наші любителі хортів натоптують сотні кілометрів, щоб хоч здаля подивитися, як піднімається заєць. А вже про те, щоб провести повноцінні випробування хортів, навіть не мріють. Я особисто протягом останніх років десяти брала участь у таких випробуваннях. За цілий день ходіння в рівняжці добре, якщо підніметься пара зайців десь осторонь поза досяжністю. А проїхати не одну сотню кілометрів у Запорізьку або Херсонську область на випробування не кожен зможе. Та й власникам запорізьких або херсонських угідь не дуже-то хочеться пускати юрбу мисливців з хортами на своїх зайців. Можливо, пора кінологічній раді ФМСУ піти назустріч таким мисливцям і зараховувати дипломи по курсингу як робочі? Адже випробовуються й лайки, й норові, й лягаві по підсадних звірах і птахах, хоча всі погоджуються з тим, що поведінка звірів і птахів, вирощених у клітці, абсолютно неадекватна. Чим же гін хортів за шкуркою того ж зайця або лисиці відрізняється від роботи по підсадному борсуку чи фазану? Адже під час перегонів за шкуркою собакою керує той самий мисливський інстинкт, що й лягавим, який стоїть у стійці по підсадному фазану.

Нічого не робити, безумовно, простіше, ніж підтримати ентузіастів такої спеціалізованої групи порід. Як важко було відновлювати поголів'я хортів, практично знищених після революції й світових воєн. Простіше не доводити це становище до кризового й подумати про те, що треба зробити, аби і далі можна було спостерігати за незабутнім видовищем перегонів хортів за вільним звіром.

З. МєдвєдєваУкраинская Баннерная Сеть