Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Чи знайдуться відповіді на запитання?

20 квітня у великому залі Київської обласної організації УТМР відбулася закрита нарада керівників облрад УТМР. На засіданні підводили підсумки роботи товариства за 2005 рік і були накреслені основні напрямки роботи на поточний 2006 рік. Також розглядалися актуальні й болісні для кожного мисливця питання. Щоб дати компетентну й кваліфіковану відповідь на більшість із них, на засідання були запрошені представники Держкомлісу, Мінекології, Міністерства аграрної політики.

Засідання відкрив голова президії Всеукраїнської ради УТМР Шуляр Микола Степанович. У своїй звітній доповіді голова дав розгорнуту оцінку роботи кожної обласної організації УТМР, розкрив основні позитивні й негативні моменти в роботі ланок УТМР.

Надзвичайно сумно було слухати про долю «гордості лісу» - лося. Численність його катастрофічно знижується, і тенденція ця зберігається із року в рік. Головна причина – браконьєрство. Разом із цим, було відзначено, що катастрофічно зростає кількість вовків, лисиць і єнотовидного собаки. Екологічному дисбалансу сприяють необдумані резолюції та вето, спущені згори чиновниками певних відомств, які ведуть нібито боротьбу за збереження рідної природи. У результаті різкого зниження відстрілу хижаків численність їх різко зростає й в окремих місцях починає являти серйозну загрозу для населення, не говорячи вже про мешканців лісу.

Відносно видачі паспортів на мисливських собак голова президії УТМР проявив тверду й непохитну позицію, солідарну з усією структурою мисливської кінології. До представників Держкомлісу від імені всіх власників мисливських собак Шуляр М.С. звернувся із проханням залишити право на видачу паспортів за кінологами УТМР і ФМСУ. Віддати паспорти у ведення Держкомлісу – це означає не тільки загубити вітчизняну кінологію, але й позбавити громадські організації істотної статті прибутків. Також голова відзначив, що кінологічна діяльність УТМР повинна здійснюватися разом з Федерацією мисливського собаківництва України.

Шуляром М.С. були внесені пропозиції по спрощенню ведення поточної документації, відзначена необхідність у радикальних законодавчих змінах, а також винесено пропозицію перейти до режиму роботи мисливських служб за аналогією з Білоруськими мисливськими службами.

У якості резюме хотілося б виділити фразу, сказану керівником УТМР: «Ми, мисливці, завжди відстоювали й будемо відстоювати справу відтворення тваринного світу». Хіба можна до цього що-небудь додати?

Важко коротенько передати всі питання, що порушувалися у доповіді. Нелегко було й самому Миколі Степановичу вкластися у відведене регламентом час, тому що питань перед УТМР і її керівниками сьогодні набагато більше, ніж відповідей.

Нікого не міг залишити байдужим виступ керівника Васильківської районної ради УТМР: „У нас у районі сьогодні горять поля, орачі підпалюють землі, а у вогні гинути зайчата, пташенята. Ворони кожен день злітаються, аби поїсти засмажених зайчат. Преса та телебачення про це чомусь мовчать. А хотілося б, щоб телебачення показало людям ці варварські підпали та їх наслідки. У державі кожен день горить ліс - а в нас видимий спокій... Держава повинна допомагати боротися з подібними злочинами... Ми, мисливці, сидимо як на вулкані: не знаємо, чи відкриється полювання, чи не відкриється. А преса активно залякує членів товариства, наприклад, пташиним грипом. До чого це призводить? Мисливці не несуть внесків, бо не хочуть «прогоріти», а ми втрачаємо кошти, що повинні бути направлені на збереження довкілля ...” (До речі кажучи, величезне поголів'я лисиць являє собою набагато більш серйозну проблему для здоров'я людини, ніж пташиний грип, але про це відповідні органи стараються мовчати).

Виступаючі також порушили досить гостру проблему про перереєстрацію зброї щотри роки. Тема ця спричинила надзвичайне пожвавлення в залі й розуміння держчиновників. Практично всім давно зрозуміло, що необхідно кардинально змінити підхід до цього питання.

Запрошені чиновники від державних структур, зрозуміло, бачать проблеми зі своєї дзвіниці, однак дуже хочеться відзначити, що основні положення своєї діяльності як на сьогоднішній день, так і на майбутнє формулювали буквально в унісон з господарями засідання, сподіваючись на подальше співробітництво. Чому б і ні?

В. ВовченкоУкраинская Баннерная Сеть