Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Електролов риби – варварство

Лов риби без належного дозволу, в заборонених місцях, в заборонені строки або забороненими знаряддями і пристроями називається браконьєрством. Порушники цих принципів вважаються браконьєрами і вони повинні притягуватись до відповідальності, згідно діючого законодавства..

Говорячи про браконьєрів, мимоволі виникає асоціація з варварами. Браконьєри - варвари нашого часу. Грубість і дикість, жадоба і обивательсько-споживацька ментальність - цілий комплекс «якостей», придатних для характеристики сучасних варварів. Для більшості з них заняття цим промислом є своєрідним бізнесом. Ймовірно, що вони не вбачають в природі нічого прекрасного, а тільки сприймають її як об'єкт для задоволення своїх меркантильних потреб. А ось для нормального рибалки заняття рибальством - це спілкування з прекрасним, відпочинок для душі, естетична насолода, своєрідна філософія...

До браконьєрських знарядь лову риби в недалекому минулому долучилось нове знаряддя, робота якого грунтується на дії електричних полів струму на рибу. Негативна дія електричного поля струму на рибу не поступається глушінню вибухівкою чи отруєнню хімічними речовинами. Фатальні наслідки дії електроструму для риб зумовлені тим, що тривалість дії імпульсу при їх роботі в браконьєрських руках перевищує п'ять секунд. Цього цілком достатньо для того, щоб викликати в організмі риб незворотні процеси. Це, зазвичай, призводить до масової загибелі риб, якщо не миттєвої, то розтянутої в часі.

В деяких «наукових повідомленнях» робиться спроба часткової реабілітації цього способу браконьєрства. Мовляв, при електролові щадяться дрібні риби, їхня молодь та мальки, а тенденція риб при дії струму до викидання у верхні шари води і в оглушеному стані спливати на поверхню спрощує процес виловлювання. Що можна сказати на таке? Так, «спрощує процес виловлювання», вірніше, спрощує процес знищення риби.

Без сумніву, електролов - це величезне зло для природи.

В нашій області достатньо «любителів», які використовують електролов для «задоволення своїх потреб». Настав час згадати їх, як кажуть, поіменно.

Так, мешканці Путивля Ведерніков та Рослий займалися «промислом» за допомогою електропідсаки і сітки, на р. Сейм в с Красне. При затриманні у них виявлено різноманітної риби загальною вагою 12 кг. Цей невеликий улов оцінено в 3978,00 грн. За вироком суду ця сума стягнена в прибуток держави.

І знову Сейм... Цього разу жителі Білопільського р-ну Щуров і Ярощук електропідсакою добули 20 кг щук, линів, окунів, пліток і сома. Сума збитків склала 4868,00 грн. Вироком суду передбачена сплата штрафу в розмірі 510,00 грн. кожному.

А на Ворсклі Плис О.І. та Плис І.І. електропідсакою впіймали 5 кг риби. Всього п'ять. А сума збитків - 1025,00 грн. Вирок суду — один рік позбавлення волі з випробувальним строком один рік. Збитки в розмірі 1025,00 грн. стягнені. Не важко підрахувати вартість кілограма риби, добутої браконьєрським засобом.

Але ж «рекорд» ціни браконьєрської риби встановив браконьєрський дует - Дудкін М.М. і Стахорний В.В. Електропідсакою на р. Сейм вони добули 1 щуку, 2 окунів, 15 пліток загальною вагою 1,5 кг. Нанесено збитків на суму 214,00 грн. Судом призначено покарання у вигляді штрафу 510,00 грн. кожному. Ось така, майже золота, риба!

Не секрет, що викривається тількі якась, мабуть, далеко не більша, частина від загальної кількості таких правопорушень. Можна тільки припускати скільки фактично вчиняється таких правопорушень. Показово, що на Сеймі, поблизу Рижівки, протягом двох днів поспіль «ловилися» браконьєри.

Зрозуміло, що рибінспекція сама не в змозі протистояти цьому злу. Тому вважаю, що пора всією громадок виступити проти цих варварів, бо вони вже спустошили малі річки, продовжують спустошувати водойми, в яких ще залишилась риба. Час зупинити тих, хто сповідує принцип: після нас - хоч потоп; тих, для кого нічого святого не існує. Треба думати не тільки про день сьогоднішній, а й про день завтрашній. Треба задуматись над тим, що ми залишимо в спадок своїм нащадкам.

Провідний фахівець А. ВІЛІНЧУКУкраинская Баннерная Сеть