Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Полювати чи не полювати

Відповідно до наказу Державного комітету лісового господарства, 13 серпня розпочався сезон полювання на пернату дичину – надзвичайно популярний серед мисливців. Триватиме він до січня наступного року.

На відміну від мисливських оповідань незабутнього Остапа Вишні, які романтизували „заняття справжніх чоловіків”, оперативні зведення МВС про правопорушення у сфері мисливських господарств та надзвичайні події під час полювань не налаштовують на хвилю доброго гумору.

Не випадково проблеми, що накопичилися у галузі збереження, відтворення та використання мисливських тварин, привернули увагу керівництва держави. Наприкінці травня Президент України підписав відповідний Указ, яким передбачено вжити невідкладних заходів щодо поліпшення існуючого стану справ.

Мисливський сезон на пернату дичину, ледь розпочавшись, відразу ж позначився трагічними подіями. Через годину після його відкриття у Львівській області загинув 50-річний мисливець. Чоловік полював на озері у човні. Той перевернувся і людина втопилася. Звичайно, ніхто не застрахований від трагічної випадковості. Але значно частіше, через нехтування правилами зберігання та застосування зброї, мисливці власноруч наражаються на небезпеку або ставлять під загрозу життя інших людей.

13 серпня до лікарні було доставлено мешканця Чернігівщини, лісничого, котрий під час риболовлі примудрився отримати вогнепальне поранення ока, грудей та черева. Яким чином могло це статися, з’ясує відповідна перевірка.

14 серпня трапилося ще три подібні випадки. На Рівненщині у лікарні з пораненням руки, опинився дванадцятирічний хлопчик, який перебував на полюванні з родичами. Все сталося через необережне поводження його батька з мисливською рушницею. Значно тяжчим виявилося ушкодження, яке отримав мешканець Харківської області. Його вразив пострілом з рушниці приятель. Діагноз лікарів – проникаюче рване поранення очного яблука. Завершує цей перелік випадок на Київщині. Тут до лікарів за допомогою звернувся сорокарічний місцевий мешканець, який під час полювання прострелив собі кістки гомілки.

Лише упродовж перших двох днів мисливського сезону працівники міліції виявили 288 порушень правил полювання, що полягали у відсутності необхідних на те документів. Зафіксовано також 256 порушень правил обігу зброї, в результаті чого вилучено 328 одиниць вогнепальної зброї, з яких 24 одиниці використовувалися незаконно, без дозволу міліції.

- Хочу звернути увагу мисливців на те, що у разі невиконання ними вимог щодо використання та зберігання вогнепальної зброї, працівники міліції мають право скасовувати на неї дозвіл і вилучати у власників, згідно з чинним законодавством. Варто завжди пам’ятати і про те, що у разі завдання іншим особам тілесних ушкоджень, навіть через необережність, настає кримінальна відповідальність, - зазначає начальник управління дозвільної системи та ліцензування Департаменту громадської безпеки МВС України Валентин Медвідь. - Ми вимагаємо від працівників дозвільної системи, дільничних інспекторів міліції регулярно перевіряти умови зберігання зброї, вивчати поведінку її власників у побуті, перевіряти за наркологічними та психіатричними обліками. Але застосування караючих функцій для нас не самоціль. Особлива увага надається профілактичним, роз’яснювальним заходам. З цією метою на час відкриття мисливського сезону ми створили мобільні рейдові групи, до складу яких було залучено майже 8 тисяч працівників міліції та 6 тисяч представників громадських організацій.

На жаль, не всі прислухаються до застережень. А даремно. Адже, як відомо, колись стріляє і незаряджена рушниця.

Один із вихідних днів мешканець Луганщини, пенсіонер, вирішив присвятити спілкуванню з донькою та зятем. Звичайно, не обійшлося без застілля. Добряче підігрівшись горілкою, літній чоловік втратив здоровий глузд і сприйняв подружжя за незнайомих йому людей. Тоді він схопив рушницю і двома пострілами поранив зятя.

В таких випадках прозріння приходить запізно, коли вже нічого не можливо змінити. Втім, змінюється доля, але не на краще. Як, наприклад, у лісничого держлісгоспу в Івано-Франківській області. Після вживання спиртних напоїв він посварився з тещею і застрелив її з мисливської рушниці.

Загалом, правоохоронці відзначають зростання кількості правопорушень з боку працівників лісничих господарств та єгерів мисливських громадських формувань. Вони все частіше стають винуватцями надзвичайних подій, нерідко перевищують службові повноваження.

Такий випадок стався на початку цього року у Київській області. Один з високих посадовців Переяслав-Хмельницького району та два єгері вирушили перевірити мисливські угіддя. Поблизу селища Строкова їм зустрівся автомобіль УАЗ, який рухався полем з включеною фарою-пошукачем. Ця обставина і викликала впевненість у тому, що браконьєри вийшли на нічне полювання. „Група затримки” почала переслідувати УАЗ і один з єгерів зробив два постріли. Вони завдали смертельне поранення водію переслідуваного автомобіля. Як з’ясувалося, ним виявився голова місцевого сільгосппідприємства, який об’їжджав території свого господарства. Будь-яких доказів, які вказували б на потерпілого як на браконьєра, слідчою групою не було виявлено. Він навіть не був власником зброї.

Аналогічна трагедія сталася на Закарпатті під час природоохоронних заходів. Стосовно єгеря-винуватця порушено кримінальну справу за перевищення службових повноважень із застосуванням вогнепальної зброї.

Втім, це не єдині правопорушення з боку службовців, які покликані виконувати природоохоронні функції. Щороку працівники міліції викривають єгерів або лісників, які просто знищують довкілля і тварин, організовуючи браконьєрські полювання. Необхідно звернути увагу на те, що ці „розваги” також іноді закінчуються трагедіями. Як, наприклад, у Тростянецькому районі Сумщини. Тут єгер місцевого лісгоспу організував браконьєрське нічне полювання, під час якого смертельно поранив свого приятеля. А в іншому випадку загинув організатор, лісник Радехівського держлісгоспу, якого вбив з рушниці партнер по незаконному полюванню на кабана.

- Зважаючи на такі події, доречно нагадати вимоги чинного законодавства, що визначають правові засади діяльності у галузі мисливського господарства та полювання, - говорить Валентин Медвідь. - Зокрема, для того щоб займатися мисливством необхідно мати відповідний дозвіл. Полювання на тварин, які не визначені для цього, а також на заборонених територіях, кваліфікується як браконьєрство. Заборонено полювати ближче, ніж за 200 метрів від житлових будівель, у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу). Не дозволяється використовувати під час полювання штучні світлові джерела, прилади нічного бачення, дзеркала для осліплення тварин, вибухові речовини, літаки та вертольоти, звуковідтворювальні прилади, отруйні та анестезуючі принади, електричне обладнання для добування тварин, а також клеї, петлі, гачки, самостріли, ловчі ями тощо. Крім того, забороняється полювати на тварин, які зазнають лиха, на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю, на хутрових звірів (крім вовка та ведмедя) з нарізною вогнепальною зброєю калібром понад 5,6 міліметра, на копитних тварин та ведмедя з використанням малокаліберної гвинтівки під набої кільцевого запалювання або набоями з картеччю чи шротом.

До цього слід додати, що право на транспортування добутих тварин надає відповідна відмітка у дозволі на полювання. А от у колективному чи облавному полюванні, згідно з наказом Держкомлісгоспу, дозволено брати участь не більше, ніж 20 мисливцям, включаючи нагоничів.

Напевно, повчальною буде і наступна інформація. Упродовж першого півріччя цього року, за порушення порядку придбання, зберігання, перевезення, реєстрації (перереєстрації) вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї лише до адміністративної відповідальності притягнуто понад 20 тисяч осіб. На правопорушників накладено штрафні санкції на суму понад 25 тисяч гривень. У зв’язку з порушенням чинного законодавства у власників вилучено п’ятнадцять з половиною тисяч одиниць зброї.

У другому півріччі працівникам міліції доручено звірити відомості про власників мисливської вогнепальної зброї та провести її інвентаризацію, а за фактами ухилення від своєчасної перереєстрації зброї негайно вживати заходів щодо анулювання дозволів на неї.

Тож, наскільки вдалим для мисливців виявиться сезон полювання, залежить, власне, від них самих.

Ю. СахноУкраинская Баннерная Сеть