Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Відповідальність за браконьєрство посилиться

Одним із органів, які мають безпосередній стосунок до мисливського господарства в нашій державі, а відповідно, впливають на життя українських мисливців, є Міністерство екології та природних ресурсів України. Сьогодні в гостях у редакції Полювання та риболовлі Микола Васильович Мельник – начальник відділу управління охорони рослинного і тваринного світу.

Миколо Васильовичу, з недавнього часу навколо полювання в Україні відбувається багато чого нового. На Вашу думку, який сьогодні стан справ в нашому мисливському господарстві?

Якщо взяти сухі статистичні дані, то вони говорять, що за кілька минулих років цей стан почав покращуватися. Можливо, це відбувається не так швидко, як би нам усім хотілося б, але, аналізуючи результати щорічних звітів, ми бачимо саме позитивний результат. Наприклад, якщо в 2001 році загальна численність копитних в Україні складала 177301 особину й з них було добуто мисливцями 4689 звірів, то в 2004 році ці показники складали187600 і 5900 відповідно (у 2002 загальна кількість копитних складала 179677, а було добуто5163 звірів, у 2003 р. 184804, добуто 5497 звірів). По хутрових звірах ситуація трошки інша, але їхні популяції набагато пластичніші й їх кількість з року в рік коливається приблизно на одному рівні. Так, у 2001 р загальна кількість хутрових по Україні складала 2379303 особини (добуто 371505), у 2002 році ці цифри складали 2466457 і відповідно 359417, в 2003 р. – 2412046 і 327888, а у 2004 р. – 2335000 й 319400.

Оскільки це статистичні дані, то ми всі розуміємо, що насправді вони далеко не повністю відбивають справжній стан справ, особливо це стосується відстрілу дичини. Ми всі знаємо, якого розмаху в нас набуло браконьєрство. Мало того, окрім цього маємо ще й такий феномен, коли певну категорію браконьєрів ніяк не вдається не те що притягти до відповідальності, але й просто зупинити, оскільки це високопоставлені особи на місцевому рівні. Тому, я вважаю надзвичайно актуальним Указ президента “Про невідкладні заходи у сфері збереження, відтворення та раціонального використання мисливських тварин” виданий у травні 2005 р. Згідно цього наказу Кабінет міністрів України видав постанову про розробку заходів щодо виконання Указу президента. Була створена міжвідомча комісія, яка розробила проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань мисливського господарства та полювання, охорони, використання і відтворення тваринного світу”.

Якщо це не секрет, то скажіть будь-ласка, які зміни і до яких законодавчих актів будуть внесені й на що вони будуть направлені.

Звичайно не секрет. Не так давно на міжнародному семінарі я мав розмову з своїми польськими колегами. Цікавлячись їхнім життям, роботою запитав чи є у них таке явище, як браконьєрство. Вони не зрозуміли цього терміну й попросили пояснити, що це таке. Ну, я кажу, мовляв, коли мисливець відстрілює без відповідного дозволу лося. Вони замахали на мене руками, і сказали, що це не браконьєрство, це злочин і за це у них наступає кримінальна відповідальність, тобто тюрма. Ось і нам потрібно привести своє законодавство у відповідність з європейським.

Законом, що готується будуть внесені зміни до Кримінального Кодексу України, до Кодексу України про адміністративні правопорушення, до законів України “Про тваринний світ” і “Про мисливське господарство та полювання”. Направлені ці зміни будуть, насамперед, на збільшення відповідальності за браконьєрство. Я думаю, що любителям незаконного відстрілу корисно буде знати про суми, які доведеться сплатити за збитки нанесені незаконним добуванням. Так, новими таксами нарахування розміру стягнення встановлюється 15000 (п‘ятнадцять тисяч) гривень за лося й оленя благородного (було 90 неоподаткованих мінімумів), оленя плямистого й лань – 10000 гривень (було 60 неоподаткованих мінімумів), кабана, муфлона, козулю – 8000 гривень (було 50 мінімумів). Як у нас кажуть, мало не здасться. І це ж тільки за відшкодування, а в додаток до цих сум цілком ймовірно потрапити за грати, я вже не кажу про конфіскацію знарядь добування та пересувних засобів.

Миколо Васильовичу, у листопаді місяці наших мисливців спіткала чергова халепа, - через загрозу пташиного грипу було закрите полювання на пернату дичину до 1 грудня. Ми гадаємо, що нашим читачам цікаво буде дізнатися про стан справ з пернатими в Україні. Чи були в нас зафіксовані захворювання дичини пташиним грипом?

Офіційних випадків захворювання пташиним грипом в Україні на щастя зафіксовано не було. Але з огляду на те, що пташиний грип виявлений у наших сусідів Росії, Молдові та Румунії, а шляхи міграції птахів на південь проходять через нашу державу, 19 жовтня президент України видав указ про невідкладні заходи щодо запобігання занесенню та поширенню пташиного грипу в державі. Згідно цьому указу, як один із заходів по моніторингу ситуації, в Україні у кожній області створені спеціальні мисливські бригади, що займаються контрольним відстрілом прольотних птахів, які відправляються на лабораторні аналізи та дослідження. Якщо за цей період випадків захворювання не буде зафіксовано, то, я думаю, полювання знову відкриють.

Я гадаю, що нашим мисливцям не варто ображатися за закриття полювання. Адже не дивлячись ні на що, загроза поширення пташиного грипу в Україні реальна. У всьому світі вдаються до різноманітних заходів щодо запобігання його поширення. Не стала винятком і наша держава і саме наше Міністерство екології та природних ресурсів було ініціатором заборони полювання. До речі, нашим мисливцям корисно було б знати симптоми цієї хвороби. Нещодавно в Одесі відбулася нарада, яку проводив міністр Аграрної політики із залученням широкого кола служб та відомств. Я також брав у ній участь. На цій нараді було продемонстровано слайди де показувалася поведінка заражених птахів. Головним симптомом цієї хвороби є втрата координації рухів птиці. Вона може літати, але її поведінка стає незвичайною. Птиця може не помічати перешкод, вдаряється в дерева, відчуваючи небезпеку намагається втекти, але знову натикається на перешкоди, при цьому хитається наче п‘яна.

Я нагадаю мисливцям, що у світі від пташиного грипу вже померло шістдесят чоловік, а надійна вакцина від цієї хвороби досі не знайдена. Отже, наші мисливці повинні з розумінням і відповідальністю поставитися до цієї проблеми. Зрештою ніхто ж не ворог власному здоров‘ю.

С. СинчукУкраинская Баннерная Сеть