Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Відкривалися абияк

Схоже, часи, коли відкриття полювання по перу було загальним Святом українських мисливців, канули в Лету.

Мало того, що стаття 19 нинішньої редакції Закону «Про мисливське господарство й полювання» дозволяє користувачам мисливських угідь відкривати в себе полювання по пернатій дичині з 1 серпня й у будь-який день тижня, то ще й чиновники з Кабміну разом з губернаторами кинулися рятувати країну від мисливців-паліїв. Як ці чиновники визначили, що саме мисливці, а не рибалки чи туристи, є ініціаторами всіх підпалів у країні – лише Богу відомо. Факт залишається фактом, незважаючи на всі наші зусилля, наші доводи й невдоволення, хід думки чиновника нам, мисливцям, та й мисливствознавцям не зрозуміти ніколи й нізащо. А їхні аргументи прості, як кут дому – інтереси держави понад усе. Бачите-но, вони – чиновники, піклуються про інтереси країни, а ми – мисливці, так і шукаємо нагоди, аби щось підпалити або позбавити когось життя.

Якщо на березі озера варить юшку мисливець, то його дії є особливо пожежонебезпечними, а якщо ту саму юшку варить рибалка – то це вже начебто й безпечно. Цікаво, яку пожежну небезпеку, відповідно до чиновницької логіки, несе людина, якщо в неї є й рушниця, й вудка? Якщо різниці немає, то чому чиновники забороняють полювання у зв'язку з пожежонебезпечним періодом і не забороняють риболовлю чи іншу людську діяльність на природі? Уже кілька років ці питання ми з вами озвучуємо зі сторінок нашої газети. І що?

Як не воювали ми, автори останньої редакції Закону «Про полювання», за право користувачів самим визначатися зі строками відкриття, навіть і положення таке в Закон внесли, а віз і нині там, чиновники всіх рангів вигадують, що їм заманеться. Я думаю, що становище дуже погіршилося, адже колись уся країна знала, що відкриття полювання в другу суботу серпня о 18.00. І мисливці могли якось спланувати свій час. За моєї пам'яті, а це 35 відкриттів полювання, колись відкриття по перу теж іноді зміщалося на тиждень-два, але про це всіх попереджали заздалегідь. А цього року багато директорів господарств ще в четвер не відали чи відкриваються вони в суботу чи ні!

Якщо користувачі угіддями не знали, на якому вони світі, що вже казати про мисливців? Загалом, замість свята відкриття полювання отримали абсолютну божевільню. Напередодні відкриття в мене телефон не замовкав, я про щось розпитував і змінював плани, у мене розпитували й перекроювали всі плани. До восьмої вечора п'ятниці наш колектив не знав, де будемо відкриватися. Яке вже там очікування свята й приготування?! У результаті не відкриття, а звичайна, наспіх організована пиятика в абсолютно чужих, не відомих нам угіддях.

Хоча в результаті такої чехарди з відкриттям по областях України був у цьому сезоні й плюс (якщо доречно це називати плюсом), мені довелось потрапити на відкриття полювання тричі: 4 серпня – на Житомирщині, 11 серпня – у Київській області, а 18-го – на Чернігівщині. Але ж були й такі, хто вже 1-го серпня умудрився відкритися в Київській області по перепелу.

При цьому, поклавши руку на серце, з абсолютною впевненістю й від свого імені, і від імені багатьох, з ким доводилося обговорювати це питання, скажу: здалися нам три відкриття по перу в один сезон! Добродії чиновники, будьте такі любʼязні, поверніть нам одне свято на всіх – відкриття полювання по перу, ми згодні на будь-яку суботу. Звичайно, деякі «особливо небезпечні» області з цієї дати можуть випасти, але загальний день відкриття по Україні, а краще – друга субота серпня, має бути. І внести цю дату потрібно в Закон про полювання, щоб ніякий міністр, ніякий губернатор ні під яким приводом у нас це свято забрати не міг.

У цьому місці фахівці зазначать, що погодні умови можуть внести корективи, приміром, птах не стане на крило. Може бути й таке, та й інших причин вистачає, аби було ухвалене виправдане рішення про перенесення відкриття полювання по перу на пізніші строки. Однак це рішення має ухвалюватися винятково Головою Кабінету міністрів України, і не менш ніж за 8-10 днів до дати запланованого відкриття.

І ще, відносно пожежонебезпечних територій, де справді недоречна присутність будь-яких відпочиваючих, а не тільки мисливців. Два роки тому (у статті «Страхування піратів від пожежі на воді» № 9 (107)) нами була внесена розумна пропозиція: при розробці Проекту мисливського облаштування господарства визначити зони пожежної небезпеки по категоріях, для загального ознайомлення нанести їх на карти господарства й, у випадку високої пожежної небезпеки, проводити полювання тільки в тих зонах, де це припустимо. Наприклад, на водоймах, де горіти нема чому. До речі, на Житомирщині, де ми відкривалися, наш табір знаходився між каскадом ставків і річкою Тетерів, а святковий стіл розташовувався прямо в річці. Навіть при великому бажанні ніякої пожежі ми влаштувати не могли. І подібних пожежобезпечних місць у будь-якому господарстві вистачає. До речі, тим господарствам, які вже мають Проекти мисливського облаштування, нескладно внести в них доповнення, це може зробити будь-який фахівець із пожежної безпеки середнього рівня знань за декілька днів.

Але ж для такої роботи треба поворухнути хоч однією рукою й однією звивиною в мозку. А так простіше написати резолюцію: «Відкриття полювання перенести!» І все, і не треба перейматися, не треба чиновникові сушити мізки проблемами!

Та як показали останні роки, ніякі заборони полювання проблеми не вирішили – як горіло, так і горить, і з кожним роком усе більше! Цього року мені довелось брати участь у гасінні чотирьох пожеж, і всі вони відбулися з вини дачників або простих відпочиваючих. Виходить, справа не в полюванні і не в мисливцях.

То навіщо тоді, добродії чиновники, знущатися з мисливців і руйнувати мисливську галузь?!

Від редакції. Якщо у відповідь на відтермінування відкриття полювання у минулому році мітингувати вийшли мисливці тільки в Києві, то в цьому році географія протестів значно розширилася. Свою незгоду з таким рішенням активно виразили мисливці Полтави, Дніпропетровська, Запоріжжя, Чернігова, Донецька. На жаль не скрізь ці протестні акції дали негайний результат, проте, з огляду на близькість виборів все-таки заставили владу задуматися. А ось мисливці Запоріжжя все-таки змусили свою владу того ж дня піти їм назустріч – голова державної адміністрації видав розпорядження відкрити полювання наступного дня.

Найбільші ж проблеми з угіддями в Київській області. КОО УТМР так і не продовжили документи на угіддя, як того очікували мисливці. Мало того, цього питання навіть не було розглянуто на сесії обласної ради (22.08). Взагалі, ситуація склалася дуже дивна й скидається на те, що все мисливське керівництво зацікавлене щоб навколо столиці утемеерівських угідь не було зовсім.

Ну що ж, з огляду на близькі вибори, хотілося б нагадати мисливській спільноті коли саме почалися ці «віялові відключення» полювання і хто до них причетний безпосередньо. Отже, два роки тому, уперше в новітній історії нашої держави, таке рішення прийняв М.Я. Азаров – відреагувавши на відповідний лист голови Держкомлісгоспу М.Х. Шершуна. Ну, а головний винуватець двох останніх відмін відкриття полювання – Агенство лісових ресурсів, очолюване В.М. Сівцем. Таке ось «покращення нашого життя...».

В. НижникУкраинская Баннерная Сеть