Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Сім раз перевір, а потім стріляй!

Як ми пам'ятаємо, в оригіналі це прислів'я звучить трохи інакше. Проте, трапилася в мене така історія.

Турецький напівавтомат прослужив мисливцеві вірою й правдою не один рік, але так сталося, зламався в ньому бойовий упор – клин, що піднімає вгору й запирає канал ствола. Для професійного фрезерувальника виготовити таку деталь нескладно, а після загартування він навіть відполірував її до блиску, запевняючи мене, що зробив його в розмір зі старою деталлю. Справді, нова деталь увійшла в затвор практично без доведення. Ніби й була там. Правда, майже цілий день пішов на налагоджування механізму, і от, здається, усе запрацювало добре. Можна було йти на стенд і перевіряти зброю вже в стрільбі, та щось мене зупиняло. Дай, думаю, перевірю, чи защіпається затвор бойовим упором без стрільби. Рукояткою заряджання це не перевіриш. Тому вирішив зробити інакше – вставивши в ствол зібраного напівавтомата алюмінієвий стрижень від шуста, натиснув на затвор. І він… легко відкрився! Практично бойовий упор не працював. Його ніби й не було в зброї. Оце так! А якби я вистрілив?.. Звичайно, в кращому разі могла бути просто осічка, тому що виступ платформи сильно висунувся назад через бойовий упор, який упирався в заусеницю в пазу хвостовика ствола. А якби був постріл…

Досить часто люди, вважаючи себе зброярами, псують деталі, спилюючи робочі поверхні, що відповідають за запирання каналу ствола, аби полегшити відпирання. Ось ще один такий випадок із МЦ21-12. Потрапив до нас на ремонт зіпсований напівавтомат (з попиляним багатьма «умільцями» механізмом). Налагодивши його відпирання, я звернув увагу, що бойовий упор дуже мало входить в отвір хвостовика ствола. Справа в тому, що на ТОЗ не дуже-то й дотримувалися стандартів у розмірах деталей і робили Бог зна що. На вигляд на клині слідів запилювання не було, деталь була хромована, тому я вирішив вистрілити. Пролунав постріл, і я побачив сніп іскор з вікна коробки. Стріляну гільзу викинуло, хоч автоматика й не спрацювала, як належить. Необхідно було зробити ще постріл, аби розібратися, в чому справа. Одягнувши на себе великий щиток з оргскла, що використовується в будівництві, я вже не боявся. Другий постріл я зробив, уже не цілячись, спостерігаючи, як відкриється затвор. Постріл, найменший рух системи назад, і затвор уже відкрився. Інакше кажучи, вийшов короткий хід ствола, замість довгого, як належить, або ж напіввільний затвор. Тепер усе ясно – бойовий упор не тримає. Його спиляли й приховали пропилювання під новим шаром хрому (похромували). Що ж, довелося міняти бойовий упор на інший, і автоматика почала працювати.

Ще один випадок про халатне ставлення до цілісності зброї. Один власник Люгера приніс мені нижню частину виступу бойового упора (який відбило) з питанням – що це таке? Коли я йому пояснив, що без нього небезпечно експлуатувати зброю, власник рушниці тільки рукою відмахнувся: «Я вже два сезони так полюю, і нічого!». Що ж, людська жадібність іноді ігнорує навіть здоровий глузд. Зараз багато хто (хто через жадібність, хто через бідність) купує сильно зношену або просто стару зброю, сподіваючись, що її хтось відремонтує (за безцінь). Як правило, ці люди не розуміють, що при серйозному зношуванні рушниці експлуатувати її вже небезпечно. До речі, точно так само були люди, які приносили мені рушниці з дамасковими ствола, розраховуючи, що я їх відновлю, і вони будуть з ними ще полювати. До речі (перевірено), якщо їм відмовиш, то стаєш ворогом на все життя.

Загалом, це «оригінальна» категорія людей. Платити реальну вартість вони не бажають і пропонують… що тільки не пропонують – за півціни якісь будівельні матеріали або послуги. Усе, аби тільки не платити гроші.

Ну, і ще випадок з тієї ж серії. Знайомі запросили на полювання. Мені довелося стояти на номері з одним старим, у якого нижній ствол його ІЖ-12 був розірваний, і чоловік користувався тільки верхнім. При мені він відкрив рушницю й вклав у верхній ствол набій у патронник. Загонка виявилася невдалою, звір пройшов осторонь. Після того, як усі почали сходити з номерів, підійшов і старий. Коли він відкрив затвор рушниці, я сторопів – набій знаходився в його розірваному стволі…

Узагалі-то, я давно оминаю (та й усім раджу чинити так само) десятою дорогою людей із сильно зношеними рушницями або тих, хто користується боєприпасами з обмотаними газетами кулями, або ще щось подібне.

В. ВольфУкраинская Баннерная Сеть