Рубрики
 
 

Передплата онлайн

 

Полювання

 

Арсенал

 

Собаки

 

Риболовля

 

Нотатки рибалки

 

Интерв'ю

 

Флора та Фауна

 

Законодавство

 

Газети (номери)

 

2018

 

2017

 

2016

 

2015

 

2014

 

2013

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

2003

 

2002

 

2001
Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств


Сайт посвященный общению на тему охоты и рыбалкиГоловна Про проект Передплата онлайн Об'яви Форуми Контакти

Промовка про вовка.

Кожен з нас ще з раннього дитинства чув про вовка, про його гострі зуби й швидкі ноги. А хто не боявся його? Напевно, не всі знають, що вовк - один з найкрасивіших звірів наших лісів. Так, він спритний, розумний, підступний, жорстокий ворог людей і тварин. Він безжалісно нападає на дичину й свійську живність. Він унікальний і суперечливий. Від його імені походять людські прізвиська й прізвища, з його іменем пов'язані численні топоніми. Протягом тисячоліть про вовка складаються казки та легенди. Справді, вовки нападають на оленів, козуль, смакують і значно меншою здобиччю. Але ж відомо, що вовки - санітари лісів: найчастіше їх здобиччю стають старі, немічні, хворі тварини. Вовк убиває ягня не для забави, а для того, і аби прохарчуватись. І за це його винищують усіма способами та в усі пори року. В Україні ці хижаки зареєстровані в усіх областях. За даними офіційної статистики, 1999 року загальнодержавний ресурс виду становив 2575 особин. Найбільше число їх зареєстроване в Луганській (305), Житомирській (268) і Рівненській (192) областях. Не так багато залишилось цих звірів в українських Карпатах - всього 420 вовків, у Чернівецькій області - 16, в Закарпатській - 140, в Івано-Франківській - 118, у Львівській - 146 особин. Карпатська частина вовчого ареалу унікальна. Це остання твердиня дикого життя цих хижаків в України. Карпати - єдиний реальний коридор, що з'єднує східну євразійську частину ареалу вовка із Західною Європою. Найбільше карпатських вовків збереглось у Румунії – понад дві з половиною тисячі. Чимало їх у Словаччині, Польщі.

Про все це можна прочитати в щойно виданій в Івано-Франківській поліграфічній фірмі "Сіверсія" книжці "Вовк у Карпатах'. У своєму дослідженні автори книги прикарпатець Юрій Васідлов, поляки Сабіна Новак та Роберт Миславек стверджують, що вовк, про якого начебто усе давно відомо, майже не вивчений в Україні. Досі про нього немає жодної вітчизняної монографії. Тож, гортаючи видання Юрія Васідлова та його польських колег, можемо стверджувати, що ця невеличка, добротно видана і щедро ілюстрована книжка - справжня міні-енциклопедія про вовка в українських Карпатах.

У ній Юрій Васідлов стверджує, що вовк - єдина нині дика тварина в Україні, якій держава оголосила війну. Нова книжка - це спроба привернути увагу до проблем вовка, звинуваченого й засудженого на загибель без суду.

Книга "Вовк у Карпатах" знайомить з біологією, екологією хижака, вчить, як виявляти його присутність, розкриває таємниці поведінки вовчої зграї. На сторінках друкованої новинки цікаві цифри про чисельність вовків у США, Канаді, країнах Європи. Чимало місця відведено правовому статусу вовка в Україні, вміщено ряд порад, щоб у пастухів, мисливців не виникало проблем з вовками на пасовищах і під час полювання. Коротше кажучи, прочитавши цю книжку, переконуємося, що "не такий вже страшний вовк, як його малюють".

Іван ДМИТРІВУкраинская Баннерная Сеть