Показать сообщение отдельно
Старый 25.09.2015, 17:46   #2
GOR1
Новичок
 
Регистрация: 23.09.2015
Сообщения: 7
По умолчанию Рибальство на малих глибинах

Рибальство на малій річці та ще й на малих глибинах вважається чудовим тестом на "профпридатність". Вживаючи термін "малі глибини", маю на увазі в першу чергу той факт, що більших не існує в природі. Як приклад - ріка Серет в межах м.Тернополя. Ріка сама неглибока, а у спекотний 2015-й рік робочі глибини, на яких ти вимушений рибалити складають 0.5-0.7 м. Смушка ріки, що є придатною для ловів тягнеться якихось 80-90 м. Решта акваторії ріки, де у прозорій воді проглядається річкове дно, надто мілка: 20-30 см. То ж будь мудрим - дай план!
Повинен сказати, що в таких екстримальних мовах можна бути успішним рибалячи маховою вудкою. Із зрозумілих причин інші поплавцеві снасті, за виключенням хіба що напівдонки, просто не годяться.
Про оснастку. Для рибальства краще використати т. зв. невидимі поплавці ТМ Colmic, що мають специфічне розфарбування «цибульки» і коштують зовсім – нічого. Взагалі то снасть повинна бути легкою і добре збалансованою. З одного боку легкий поплавець зафіксує навіть кволе клювання риби, з іншою – при ідеальному балансі управляти такою снастю можна буде легко, ефективно, а головне – комфортно. Ставити основну волосінь товстіше 0.12 мм не має жодного сенсу, а ось повідець повинен бути 0.1 мм. Відвантаження поплавця краще зробити хоча б трьома дрібками свинцю. Для чого потрібна легка снасть з короткою гірляндою? По-перше, на календарі осінь, з кожним днем активність мирної риби падає. І друге, на чому хотів би наголосити. Про те, що коротка гірлянда пояснювати не буду, а ось, власне, сама гірлянд тут просто необхідна. Справа у тому, що тільки з гірляндою ви без проблем м’яко і бесшумно «положите» вашу оснастку на водне зеркало. Якщо поставити на волосінь моно-олвку чи "грушку", то вони при контакті з водою робитимуть традиційне "бульк", а це - сигнал рибі, що варо змінити місце стоянки. З іншого боку, якщо закидання зроблено вірно, коли волосінь витягується в одну лінію з вудлищем, а гачок з приманкою плавно опускається у товщі води, по суті є вертикальним проведенням. Риба, зокрема плотва, на такі речі реагує жваво і це чудово.
На завершення додам, що особливу увагу варто звернути на маскування, але альтернативи цьому немає. Якщо у прозорій воді вас помітить риба, дуже важко буде знайти із нею контакт. Якщо і не змінить місце стоянки, то, скоріш за все, обходитиме вашу приманку десятою дорогою.
Підгодівельна низькокалорійна суміш з тваринним компонентом і розумною кількістю не завадить. Суміші не повинно бути багато, а головне – вона повинна бути темного кольору і з мінімальною кількістю атрактанта. Підгодовувати потрібно мікро-дозами, але постійно. Особливо це полюбляє плотва.
Осіння техніка проведення не відрізняється від літньої – постійне або ж короткочасне пригальмовування оснастки, коли швидкість проведення оснастки має бути меншою від швидкості течії. Що менш активна риба, тим інтенсивніше повинна гальмуватись приманка.

Последний раз редактировалось GOR1, 27.09.2015 в 21:39.
GOR1 вне форума   Ответить с цитированием