Вернуться   Охота и рыбалка > Охота
Ответ

Опции темы Опции просмотра
Старый 29.01.2009, 01:32   #1
vasyl eger
Местный

По умолчанию Декілька цифр для порівняння в мисливстві .

Декілька Цифр для порівняння в мисливстві .

Як і в будь якій справі , в будь якому господарстві так і в мисливському господарстві ведеться облік .
Мене завжди цікавили ці дані ,хоча знаю що вони мягко сказати - приблизні.Ні для кого не секрет що,
мисливське господарство у нас закинуте і звичайно дані таксації,обліку добутих тварин,і фінансові показники
часто пишуться на "око".Згіден з вами що цифри це часто скучно й нецікаво , але для порівняння з іншими
господарствами ,аналізу ситуації що є зараз,а можливо когось зацікавить і щось тай надумають змінити у нас
на краще .Хотілось б дуже .

Для порівняння хочу представити вам господарства де я працював раніше і тепер;
це- два світи , дві різні форми ведення господарства і звичайно цифри самі
скажуть за себе . Трішки більше як 10 років тому я працював єгерем на ПРИКАРПАТТІ в найзапущеніших господарствах
ЕУРОПИ , а зараз вже 3 роки, працюю в одному з найпередовитішому господарстві в ІСПАНІЇ.

За останній час у мене назбиралось декілька цифр для порівняння , які вам тут і пропоную переглянути .
Згідно з Лімітом на добування (відстрілу, відлову) диких парнокопитих та хутрових звірів у сезон полювання
2008-2009 років, на території УКРАЇНИ дозволено добути всього 7 722 голів кабана. В тойже час АССоціація
мисливців НІМЕТЧИНИ оприлюднила дані за минулий рік, в якому говориться що добули 478 000 кабана .
Тобто в 60 раз більше від нас , за нас і це при тому що територія угідь у них менша .
В ІСПАНІЇ добувається за сезон біля 200 000 кабана ...

Тепер більш детальніше ,моя ІВАНО-ФРАНКІВЩИНА має 968 700 га мисливських угідь ,біля 150 працівників
у цій сфері,тобто 1 єгерь на 9 000 га . Оптимальна чисельність кабана - 841 ,фактична - 1084.Цебто
1 кабан на 900 га ,а ще по іншому , в обході 1 єгеря нараховується до 10 кабанів . І на ций сезон дозволено
добути всього 143 кабана .Навіть неприпадає 1 добутий кабан на єгерський обхід , і це при тому що 60-70 %
ліцензій повертаються як неарелізовані . Виходить що вся ІВАНОФРАНКІВЩИНА добуває в сезон 50-60 кабанів .
Повний абсурд .Раніше там працював і це все для мене було нормально, звичне .

Зараз працюю у приватному господарстві біля МАДРИДУ, угідді має 500га ,яке обгороджене мисливською сіткою і
спеціалізується на розведенні кабана.

так проводимо облік . на підгодовочних площадках в весняно-літній період .
на цій площадці нараховували до 100 кабанів з них до 10 трофейних.

А як провели облік на такій страшенній території як ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА область ,і
з такою точностю 1084 кабана ? Як реально їх мож порахувати до одиниці?
Скажу вам по секрету ,хто незнає ; та просто беруть старі дані і трішки змінюють .
А для кого ми їх робимо ? Кого стараємось обдурити ? Для чого ?
Та цей обман і виходить нам боком - українським мисливцям .

В моєму угідді є тільки 1 єгерь і до початку сезону нараховували біля 500 голів кабана.
За останнє колективне полюванняМОНТЕРІЮ ми добули більше як 150 кабанів , тобто більше як ціла ІВАНО-ФРАНКІВЩИНА .
НА протязі року проводили селекційні,індивідуальні полювання де добули 10 кабанів. Недавно провели друге
колективне полювання ,
на якому добули 60 кабанів . Приблизно за цей сезон 2008-2009 добули 215 кабанів ,на єгерському обході - 500га .
За попередній сезон 2007/08 на ційже території добули --- 78 кабанів .
і за період 2006/07 добули --- 75 кабанів .

це у нас в господарстві після успішного полювання .

Як бачимо ,тут в ІСПАНІЇ чи в більшості країн ЕС, 500га угідь в десятки раз більш продуктивніші ніж деякі області
у нас на УКРАЇНІ .Це парадокс ,якесь безглуздя ,але що поробиш цифри на папері це кажуть .Ну і звичайно в угіддях.

Дехто з вас скаже : "... та там звірі напівдикі,і тд ітп..." .Згіден так звірі в більшості живуть в напівдиких умовах.
Але це вже друга тема . Хоча теж цікава. Я ж хочу звернути вашу увагу на раціональне використання
мисливських угідь ,на рентабельность мисливських господарств,адекватне професійне ведення цих господарств .
Яке у нас ще дуже,дуже закинуте та відстале .
vasyl eger вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.01.2009, 13:07   #2
Анатолий Демьяненко
Местный

Отправить сообщение для Анатолий Демьяненко с помощью Skype™
Счастье

Хорошая информация.
Есть такое выражение: хочешь быть счастливым - будь им!
Если у нас такое охотхозяйство, это значит выгодно и устраивает всех и лесхоз и УООР и других.
Старый 29.01.2009, 13:14   #3
Hunter.ua
Пользователь

Вы сами сказали у Вас часное хозяйство, у нас же большенство государственых, а это две большие разницы.
Hunter.ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.01.2009, 13:16   #4
Саня
Новичок

Фото і розповідь про полювання у Вас (в Іспанії) дуже гарні.Хотілося б також так полювати і у нас в Україні. А чи дикі чи напівдикі,яка різниця? Стріляти його ж не в хліві і не на прив'язі.
До речі,а який відсоток іспанських мисливців може дозволити собі таке полювання?За останні роки в Украіні утворилось чимало приватних мис.господарств,але (більшість) на відміну від європейських не розводять,а безконтрольно вибивають звіра.Хтось скаже що завозять корма і годують звіра. Звичайно. адже бити його легше на кормушках. І б'ють звіра круглий рік.Тому що власники цих угідь зі статусом недоторканності. Ви скажете а хто не дає вам купити у них ліцензію і полювати з ними?Для прикладу наведу такі дані: в УООРі ліцензія на кабана коштує для своїх мисливців 500-1000гр.(в різних районах по різному,так,як районні організації відокремлюються від обласних і самі діктують ціни.),а в приватних мис. гос. 5000гр. Тож полювати по королівськи (як на вашому фото)може мізерний відсоток українців. Хтось знову скаже що полювання це розкіш і потіха для багатих(чув такий вислів від посадовця обласної організації).але всі ми люди!
А чому такий великий відсоток повернутих невикористаних ліцензій? да все просто-нема звіра.
Ще Ви пишете що ваші угіддя обгорожені мисливською сіткою.У нас такого нема.Навіщо?Якщо до вас може прити звір з УООРівських угідь на кормушки. А який і вийде то приватнівці його доб'ють і поза межами своїх угідь. І УООР їх не чіпає. Бо начасту УООР підкоряється власникам прив.мис.угідь.(против власти не попрёш).(вже пробували).
І будуть такі дані та статистика в Україні доти,доки не почнуть саджати за грати суддів, прокурорів, депутатів, міністрів та інших.
P.S. Недавно в новинах повідомляли що на полюванні в Городнянському р-н. Черніговської обл. о 2 годині ночі від випадкової кулі загинув начальник міліції у відставці(хотя блат що у діючого що у колишнього-однаковий). Полювання в темний час доби заборонене!тож наскільки я розумію- про ліцензію мова там не йшлась. Ось іще одна причина зниження популяції копитних.да і не тільки їх.
Саня вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.01.2009, 19:54   #5
ostap.h
Новичок

Отправить сообщение для ostap.h с помощью Skype™

Цитата:
Сообщение от Саня Посмотреть сообщение
Для прикладу наведу такі дані: в УООРі ліцензія на кабана коштує для своїх мисливців 500-1000гр.(в різних районах по різному,так,як районні організації відокремлюються від обласних і самі діктують ціни.),а в приватних мис. гос. 5000гр.
А чому такий великий відсоток повернутих невикористаних ліцензій? да все просто-нема звіра.
Бо начасту УООР підкоряється власникам прив.мис.угідь.(против власти не попрёш).(вже пробували).
Повністю підтримую думку!!!!
ostap.h вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.01.2009, 21:44   #6
Анатолий Демьяненко
Местный

Отправить сообщение для Анатолий Демьяненко с помощью Skype™

У нас еще нет революционной ситуации. Низы удовлетворены работой по старому, ходят, молча платят взносы, ходят браконьерствуют потихоньку. Егеря тоже сами все выбивают. Верха имеют несколько 100% угодий и их это устраивает. Денежки верхам сходятся, отчеты пишутся. Есть еще что продавать. Единичные общественные хозяйства, при толковом руководителе, более-менее живут.
Выход, наверное, в часных хозяйствах. И чем больше их будет, тем дешеветь будут услуги. Конкуренция!
А комунизм не возможен! Все вокруг колхозное, все вокруг мое. И ничье.
Старый 29.01.2009, 23:44   #7
vasyl eger
Местный

Цитата:
Сообщение от Hunter.ua Посмотреть сообщение
Вы сами сказали у Вас часное хозяйство, у нас же большенство государственых, а это две большие разницы.
друг . я описав тутешнє моє господарство і тамтешнє і все .

не вдаваймось у дискусію чи приватне чи ні , чи тут типліше .... чи тд тп ..
і просто навів дані . і ще що німці добувають 470 000 кабана у рік ...

і все .
Старый 30.01.2009, 00:37   #8
Саня
Новичок

господарство особисто ваше чи ви в ньому працюєте?
Старый 30.01.2009, 00:55   #9
vasyl eger
Местный

Цитата:
Сообщение от Саня Посмотреть сообщение
господарство особисто ваше чи ви в ньому працюєте?

ну ви друг і запитали .
та я бідний український єгерь селянин конюх ,гуцул ...

тут більше про нас http://www.huntingukraine.com/compon.../id,1366/#1366
Старый 30.01.2009, 01:21   #10
Саня
Новичок

гарні фото на вашому сайті. нам би такі угіддя. жити б стало веселіше. адже полювання це відпочинок для душі.особливо тоді коли воно ще вдале.
Ответ

Опции темы
Опции просмотра