Вернуться   Охота и рыбалка > Кинология
Ответ

Опции темы Опции просмотра
Старый 08.05.2008, 17:50   #1
vasyl eger
Местный

По умолчанию Браконєрські собаки.

БРАКОНЄРСЬКІ СОБАКИ.
Прочитавши статтю О.Овдієвича "Убили!"в № 3 за березень згадав дещо подібний випадок .
Це було під час облавного полювання на кабана в угідді де я працював єгерем .
Після першої загінки ми зібрались обговорити хто що стріляв . і виявилось що з нас ніхто .
Тобто у загінці були браконєри і стріляли, вцей час до нас підбігає їхній собака-шавка.
Ми дивимось здивовано- і тут наш шеф піднімає рушницю і стріляє по псу,ранит егерь-лісник добиває.
... Після полювання на привалі за столом шеф нагадав за браконєрського пса і наголосив лісникам
і особливо мені єгерю цього угіддя ,"Що браконєрських собак відстрілювати ОБОВЯЗКОВО ". я заперечив.
Шеф-головний лісничий, заслужений лісівник України вскипів ,не міг повірити , що хтось заперечує
його словам , а тим більше молодий 20 річний єгер, але то уже були роки перебудови.
Я висловлював свою думку " ...собака невинен. Він незнає що його власник іде браконєрствувати,і тому
я небуду стріляти браконєрських собак. бродячих відстрілюю недумаючи. Коли бачимо що злодії крадуть
ліс-дрова і грузять на сани- віз ,то ми коня нестріляємо?!..."друзі лісники мене просили промовчати.
Лісничий здивований і озлоблений сказав що я неправий .
Я так і нестріляв браконєрських собак. Спитаєте чому?Найперше - мені мисливська етика недозволяє
стріляти собаку яка має власника. У лісі легко відрізнити браконєрську і бродячу собаку. А бродячих псів
відстрілював до 10 за сезон.
А по-друге постійно маю декілька собак різних порід. Знаю як трудно виходити ,виховувати мисливську
собаку ,і нехотів би щоб мені браконєри помстились за вбиту їхню собаку. Бо застрелити собаку яка підбігла
до вас на 15-20м дуже легко.Тільки що ця собака винна?Чи це метод боротьби з браконєрством?Думаю ні.
Браконєр не перестане браконєрствувати лиш за те що застрелили його собаку.Навпаки ви будете мати і
браконєра і ворога.Який неспинеться ніперед чим, може ;застрелити вашого собаку , підпалити годівницю,
кормосховище і навіть побити вас .

На жаль коли ви маєте хорошого пса у вас всі хочуть купити. Непродаєте,то пробують украсти і коли
неможуть украсти , то хоч УБЮТЬ, щоб ви не полювали.Дика конкуренція в угіддях.Бо всім відомо,що з
хорошим псом полювання значно результативніше і ви відпочиваєте при полюванні з хорошим собакою.
Звичайно у моєму випадку був браконєрський безпородистий собака. У автора статті - породисті гончаки
Але і ті і другі були застрелені на полюванні посадовцями,чиновниками, тільки за те що вони робили свою
роботу - гнали звіра.

А ви як вважаєте повинен егерь убивати браконєрських собак?Де межа мисливської етики,єгерських обовязків,
простої людяності...? Хто з нас був правий, мій лісничий чи я ?
З повагою. василь єгер.
vasyl eger вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.05.2008, 20:10   #2
Анатолий Демьяненко
Местный

Отправить сообщение для Анатолий Демьяненко с помощью Skype™

Мені особисто жалко відстрілювати собак. А тим паче, якщо воно тобі вірить і підходить на вірний постріл.
Старый 08.05.2008, 20:10   #3
salman
Новичок

Мисливську собаку повиннi вiдловити ,а вiдповiдати повинен браконьер .Важко сказати,на мiй погляд Ваш вчинок заслуговуе на повагу,далеко не кожен так зробить.

Последний раз редактировалось salman, 08.05.2008 в 20:20.
salman вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.05.2008, 01:28   #4
vasyl eger
Местный

Виталий Чувалов
Новичок

--------------------------------------------------------------------------------

ДЕЙСТВИТЕЛЬНО ТЯЖЕЛО ОТСТРЕЛИВАТЬ ДАЖЕ БРОДЯЧИХ СОБАК,И ОСОБЕННО КОШЕК. ИХ ЧЕЛОВЕК ПРЕДАЛ РАЗ, КОГДА ВЫБРОСИЛ И ПРЕДАТЬ ЕГО ВЫСТРЕЛОМ В УПОР... У МЕНЯ В ОБХОДЕ В ОДНОЙ ЛЕСОПОЛОСЕ УЖЕ ТРЕТИЙ ГОД ЖИВЁТ КОШКА, ВИЖУ ПОСТОЯННО, НО СТРЕЛЯТЬ РУКА НЕ ПОДНИМАЕТСЯ..
vasyl eger вне форума   Ответить с цитированием
Старый 13.05.2008, 12:07   #5
jeger
Пользователь

Я розумію, що на цій гілці виражають свою думку собачники (в основному). Їх можна зрозуміти - важко стріляти в істоту, яка так схожа на твого найкращого друга та помічника.
Важко, але треба. Можете мене засуджувати, але ви самі добре розумієте, що треба. Тим більше це безпосередня робота єгера і якщо він цього не робить, значить він, як це м*якше сказати, "халатно" відноситься до своїх обов*язків. Адже якщо ми, друзі собак, приїздимо в зі своїми вихованцями в угіддя до такого господаря, а там дичиною і не пахне - одні бродячі собаки та коти шляються, що тоді нам спадає на думку?...
jeger вне форума   Ответить с цитированием
Старый 13.05.2008, 21:40   #6
salman
Новичок

Обов'зки повинi виконуватись,але бувають рiзнi обставини.У мене колега мисливець зi стажем котiв не стрiляв,у його знайомого кiшка уполювала зайченя.Пicля цього випадку каже що буде стрiлять...
salman вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.06.2008, 23:56   #7
Коля
Пользователь

В сі обговорювали цю тему я неміг не втрутитись.
Дійсно собака ні вчому не винна, вона виконує лиш те що її навчили.

Але ще як який собака, якщо він просто допомагає браконьєрові знайти і добути дичину, це одне. но якщо собака навчений баконьєнічати?

До нас в село приїздить кожного літа в відпустку з Тернопільщини, один чоловік. То він якраз займається виведенням таких собак. В нього раніше був собака якийсь переводняк, навіть непонятно що зчим зхрещено. Но він був навчений находити і ловити зайця на льожці, або доганяти. Кожен ранок він виходив вполе якби вигулювати собаку. і за тиждень в нього получалось до 10 зайців, а ле собака не вибирає дорослих зайців, страждали і зайченята. Місцеві мисливці скільки йому не казали щоб він вгамувався до нього не доходило. Но в один прикрасний момент терпіння в одного мисливця лопнуло. Якраз було відкриття сезону по перу, собака ловив зайця а впіймав заряд дробу. То в цего браконьєриська вистачило наглості ще погрожувати. Собака залишився живий але вже зайця зловити неможе. А минулого літа цей браконьєр привіз ще одного молодого собаку, як він його нестарався навчити нічого в нього не вийшло!
Коля вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.06.2009, 23:08   #8
spiker1
Новичок

Я не погоджуюсь з думкою про те , що браконьерських собак треба відстрілювати . А якщо у власника нема паспорта , а він видається тільки при наявності (родословної) - то це також браконьєрська собака ? Напевно ,що так - бо у законі (Про мисливське господарство і полювання) так і зазначено .Чим пес винний , що в нього нема якихсь папірців . І якщо власник хоче виростити справжню робочу собаку , то треба і в не сезон займатись притравкою . Так - ви скажете , що для цього існують певні установи , вольєри і тому подібне , а якщо людина живе за 150 км від міста , то йому не з легких приїздити до міста , щоб там його собаку притравили , а матеріальний стан не у всіх дозволяє . А ви б хотіли , щоб у вашу собаку стріляли , я думаю ,що ні . А такий випадок . Ви на полюванні ,забули документи на собаку дома , тут облава , перевірка - чим доведете , що собака з документами , що - розстріл ?!!

Последний раз редактировалось spiker1, 02.06.2009 в 23:17.
spiker1 вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра